Nastává čas letních dovolených, takže i cest za nejvýznamnějšími památkami světa. Všichni se těší, že TO konečně uvidí na vlastní oči. Jenže to má jeden zásadní háček – díky sociálním sítím jsou očekávání nastavena vysoko. Nepřiměřeně vysoko.

Zcela jistě se vám už taky přihodilo. Naplánujete si cestu, hodně se na ni těšíte, uděláte si plán, co všechno musíte vidět a co byste chtěli zažít, ale když pak stanete na místě samém, jste čím dál víc otráveni. Všudypřítomné tuny lidí, neurvalé chování, nekonečné fronty na památky, bez jejichž návštěvy ovšem nemůžete dále existovat.

FOTO: Opravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži?

Opravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 1_legendarni-vez-v-italske-pise-podle-instagramuOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 2_pisa-skutecnaOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 3_romanticka-predstava-o-velke-cinske-zdiOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - CHINA-NATIONALDAY-TOURISM-HOLIDAYSOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 5_trollunga-v-norsku-a-jeji-vysnena-podoba
Další fotky
Opravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 6_na-trolltunze-to-ale-bude-spis-vypadat-taktoOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 7_mona-lisa-v-parizskem-louvru-jak-si-ji-vsichni-predstavujemeOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 8_realny-dav-pred-monou-lisouOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 9_slavna-socha-male-morske-vily-v-kodani-asi-za-usvituOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 10_pres-den-to-u-sochy-vypada-ale-taktoOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 11_indicky-tadz-mahal-je-nejkrasnejsi-taktoOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 12_sami-pred-chramem-ale-urcite-nebudeteOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 13_machu-picchu-v-peru-slibuje-z-fotek-hodneOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 14_aby-vam-ale-jeste-po-ceste-a-nej-nekdo-neukradl-penezenkuOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 15_teto-fotce-polarni-zare-snad-neveri-vubec-nikdoOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 16_polarni-zare-skutecnyma-ocimaOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 17_videt-pyramidy-v-egyptske-gize-a-zemritOpravdu tam chcete jet a zažít tohle na vlastní kůži? - 18_kdo-si-pocka-ten-se-mozna-docka

Největší podíl na vytváření vašich snů a fantazií v tomto směru mají jistě sociální sítě a jejich cestovatelské fotky. Vzhledem k tomu, že na Instagramu se snažíme ukazovat své lepší já, které je realitě někdy vzdálené na světelné roky, nenapadne nás psát o tom, jak je naše dovolená na nic, jak nás nebaví se neustále někde prodírat, že ta pláž vůbec nevypadá tak, jak jste si představovali. A tak kašírujeme, předstíráme, lžeme, aby si náhodou někdo nemyslel, že naše dovolená není dovolenou snů.

Do svědomí, jak se v tomto směru chováte vy, vám nyní hrabat nebudeme, spíš vás chceme pobavit. Naším výběrem fotek známých destinací – aranžovanou fotku z Instagramu vždy následuje snímek pořízený během reálného provozu. Užijte si to a vzhůru na dovolenou!

Martin Hradecký

A zde si přečtěte o cestě na Mount Everest, která je vyznačená mrtvolami.

Komentáře