Některým z nás se polehávání u hotelového bazénu během letní dovolené může jevit jako naprostá ztráta času. Strávit vzácné dny v cizích krajinách uvnitř hotelového komplexu totiž ve většině případů popírá celou myšlenku vycestování z naší republiky a možnosti poznat něco nového. Výjimka ale potvrzuje pravidlo.

Jak se sami můžete přesvědčit, po světě se nachází několik hotelů, jejichž bazény nebudete chtít nikdy opustit. Od Bali přes ostrov Svaté Lucie až po Bermudy, v naší galerii se podívejte na nejunikátnější hotelové bazény na světě.

FOTO: 14 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit

14 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - Resort Ladera, Svatá Lucie14 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 314 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 960×014 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 714 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 10
Další fotky
14 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 914 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 1514 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 1414 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 214 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 1214 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 1314 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 1614 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 1714 hotelových bazénů, ve kterých stojí za to se osvěžit - 11

Jeden z nejzajímavějších bazénů situovaných v luxusním hotelovém komplexu se nachází v Bangkoku, hlavním městě Thajska. The Athenee Hotel Bangkok byl postaven na místě bývalého paláce, jedinečný bazén ve stylu laguny se pak nachází na čtvrtém patře této impozantní budovy. Pokud ho navštívíte, neubráníte se pocitu, že jste právě vkročili do pohádkové zahrady, zvenku chráněné nejrozličnějšími stromy a rostlinami, vevnitř dekorované sochami příznačnými pro tamní úchvatnou kulturu. Jedná se tak o oázu naprostého klidu, kterou byste jinak, v neustále pulzujícím multimilionovém městě, hledali jen těžko.

Michal Švehla

Unikátní šanghajský hotel má dvě patra pod vodou a skleněný vodopád. Je první svého druhu na světě

Komentáře