Před půl rokem záchranili osmnáct selátek a dvě svině z plamenů. Teď se hasiči z anglického hrabství Wiltshire dočkali vytoužené odměny. Vděčná farmářka je obdarovala klobásami vyrobenými ze zachráněných zvířat. Zprávu přinesla britská stanice BBC.

„Chtěla jsem vyjádřit vděčnost. Tehdy jsem jim slíbila, že jim přinesu nějaké klobásy. Pochutnali si,“ uvedla  farmářka Rachel Riversová z vesnice Milton Lilbourne ležící zhruba sto kilometrů západně od Londýna.

Letos v únoru na její farmě shořelo šedesát tun sena a farmářka jen díky včasnému zásahu hasičů nepřišla o živobytí. Vděčná žena nyní zachráněná zvířata nechala porazit, vyrobila z nich klobásy a obdarovala jimi hasičský sbor z nedalekého města Pewsey.

Hasiči si uspořádali grilovačku a s fotkami z hostiny se pochlubili na internetu. Brzy je však zase stáhli, protože snímky vyvolaly kontroverzní reakce. „To jim nemohla jen poděkovat? Co je špatného na kytici růží?“ ptala se jedna uživatelka. „Já bych nemohl sníst něco, co jsem s nasazením života zachránil. Možná to tak mám jen já, ale prostě to není správné,“ argumentoval jiný uživatel.

Hubatý. Foto: Robert Adamson (Spojené království)

41 nejvtipnějších fotek zvířat roku 2018. Pobavte se vítěznými snímky soutěže

„Jsem si jistá, že vegetariánům se to nelíbí,“ myslí si Riversová. Na způsobu, jakým hasičům vyjádřila svou vděčnost, nic zvláštního nevidí. „Těm zvířatům jsem zajistila tak kvalitní život, jak jsem jen mohla. A pak nastal čas, aby šla na jatka a pokračovala dál potravním řetězcem,“ říká chovatelka.

Hasiči z Pewsey si každopádně na darovaných klobásách pochutnali. „Přesně šest měsíců a jeden den od chvíle, kdy jsme z ohně zachránili 18 selat, nastal čas ochutnat plody naší práce z oné únorové noci,“ napsali v později odstraněném příspěvku.

Atran Taschen

Napětí mezi USA a KLDR roste. Satelitní snímky potvrdily, že Severní Korea úspěšně otestovala nůž

Komentáře