Celých 8,83 promile alkoholu v krvi měl ostravský houbař, který si o víkendu v lesích na Bruntálsku zlomil kotník. Dost možná rekordní hodnotu mu naměřili v krnovské nemocnici, kam byl přivezen sanitkou.

Dezorientovaného muže (41) přivezli v sobotu po poledni na nemocniční pohotovost. Personálu sdělil, že si při návratu z hub podvrtl kotník, když špatně došlápl na větev.

„Pacient doufal, že to nebude nic vážného a že bude stačit ortéza, aby mohl v pondělí do práce. Rentgenový snímek ukázal, že utrpěl komplikovanou zlomeninu v oblasti kotníku, kterou bylo třeba řešit operativně,“ uvedl ortoped nemocnice v Krnově Jiří Stošek.

Chtěl si zatancovat s profesionálkou, kamarádi se mu vysmáli. Po chvíli všem vytřel zrak!

Protože se lékaři se zdálo, že pacient hůře artikuluje. zeptal se muže, zda požil alkohol.

„Přiznal jedno a půl piva, které vypil po úrazu. V rámci předoperačního vyšetření jsme mu nechali udělat krevní odběry na přítomnost ethanolu v krvi. Po přepočítání hodnot jsme zjistili, že má pacient v krvi 8,83 promile alkoholu,“ doplnil Stošek.

FOTO: Jen okamžik předtím, než přišla smrt

Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 1Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 2Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 3Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 4Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 6
Další fotky
Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 7Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 8Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 9Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 10Jen okamžik předtím, než přišla smrt - 5

Místo operace byl tak houbař přeložen na interní jednotku intenzivní péče. „Pacient chodil, byl orientovaný. Klinicky vypadal maximálně na tři promile alkoholu. Přibližně o hodinu a půl později jsme mu nechali udělat další odběr, kdy měl po přepočtu 8,15 promile alkoholu v krvi. Pacienta jsme proto hlídali a pomocí infuzí hydratovali,“ sdělila primářka Mičudová.

Operace se muž dočkal až čtyřiadvacet hodin po svém přijetí do nemocnice, kdy zcela vystřízlivěl.

Podle informací mluvčího krnovské nemocnice drží absolutní světový rekord pětačtyřicetiletý Polák Andrzej W., který po oslavě s kamarády nadýchal 12,3 promile. Světový rekord mezi ženami pak drží Francouzka, která měla po autonehodě u Nantes v krvi 11 promile alkoholu.

Petr Starý

»Pipi Dlouhá punčocha« Tami Erin: i dnes natáčí ráda filmy. Hlavně pro dospělé

 

Komentáře