Budoucí zákazníci automobilky Volvo budou muset odpovědět na jednu zásadní otázku: „Máte zájem o nový vůz Volvo s kabelem, nebo bez něj?“ Dnešní den je pro společnost Volvo Cars velmi významný, protože představuje svůj vůbec první plně elektrický model, Volvo XC40 Recharge, který je současně prvním modelem automobilky nesoucím označení Recharge nové koncepční modelové linie. Pokud stále váháte, jestli na boom elektrifikace přistoupit, nebo ne, možná vás zlomí velkorysá akce automobilky Volvo, která  ke každému novému plug-in hybridními vozu elektřinu na první rok zdarma!

Volvo XC40 Recharge, postavené na základě cenami ověnčeného a nejlépe prodávaného malého SUV XC40, se stává prvním členem rodiny plně elektrických vozů značky. Pro automobilku Volvo Cars se jedná o skutečný milník: nejenže jde o první elektrický vůz společnosti, ale současně je to její první vůz vybavený novým systémem infotainmentu s operačním systémem Android značky Google.

V průběhu následujících pěti let má společnost Volvo Cars v úmyslu každý rok představit nový plně elektrický model, aby naplnila své předsevzetí, že budou do roku 2025 tvořit polovinu jejího globálního prodeje čistě elektrická vozidla, zatímco zbytek budou hybridní modely. Označení Recharge bude představovat název zastřešující všechny plně elektrické a plug-in hybridní vozy Volvo s možností dobíjení.

Od začátku roku 2020 budou zákazníci, kteří navštíví webové stránky společnosti Volvo Cars, nejprve dotázáni, zda mají, či nemají zájem o model Volvo z nabídky Recharge. Aby společnost své zákazníky ještě více podpořila ve využívání elektrického pohonu, nabídne s každým plug-in hybridním modelem Volvo Recharge také elektřinu na první rok užívání zdarma, což bude realizováno prostřednictvím refundace průměrných nákladů na spotřebu elektřiny během daného období.

„Jak jsme řekli již mnohokrát předtím: pro společnost Volvo Cars je budoucnost elektrická,“ uvedl generální ředitel automobilky Håkan Samuelsson. „Dnes jsme představením našeho plně elektrického Volva XC40 a modelové linie Recharge udělali další zásadní krok tímto směrem.“

Jedná se o první vůz vybavený novým systémem infotainmentu s operačním systémem Android značky Google.

Volvo XC40 Recharge ztělesňuje vše, co zákazníci od značky Volvo očekávají, s tím, že navíc nabízí i moderní plně elektrickou pohonnou jednotku s pohonem všech kol, s výkonem 408 koní a s dojezdem více než 400 km (WLTP) na jedno nabití. Při využití systému pro rychlé nabíjení lze akumulátor vozu dobít na 80 % jeho kapacity během 40 minut.

Operační systém Android řídící palubní systém infotainmentu je plně integrován s digitální on-line servisní platformou Volvo On Call. Prostřednictvím aplikace Volvo On Call mohou řidiči plug-in hybridních vozů například sledovat, po jakou dobu využívali čistě elektrický pohon.

Aby automobilka Volvo Cars uspokojila předpokládanou zvýšenou poptávku po svých modelech Recharge, chystá se ztrojnásobit kapacitu pro výrobu elektrifikovaných vozů a od příštího roku připraví nabídku vybraných předkonfigurovaných populárních modelů Recharge označených jako „Volba designéra“, což je řešení s potenciálem radikálně zkrátit dobu dodání nových vozů. Pro rok 2020 je cílem společnosti Volvo Cars dosáhnout stavu, kdy budou 20 % celkového prodeje tvořit plug-in hybridní modely.

Každý model Volvo, od malého SUV XC40 přes modely řady 60 až po vlajkovou loď společnosti, Volvo XC90, je k dispozici také ve variantě Recharge. Společnost Volvo Cars je jedinou automobilkou, která nabízí plug-in hybridní variantu pro každý z modelů svého portfolia.

Volvo XC40 Recharge a modelová linie Recharge představují mimo jiné také jasný důkaz svědčící o ambici společnosti úspěšně naplnit svůj nový akční plán, který byl dnes představen a znamená přijetí konkrétních opatření v souladu s Pařížskou dohodou, přičemž podporuje ambici automobilky Volvo Cars stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností.

Hybrid pro každý model

Společnost Volvo Cars je první automobilkou, která pro každý model svého portfolia nabízí plug-in hybridní variantu. K úsilí snížit dopad provozu svých vozů na životní prostředí pomocí plug-in hybridní technologie se švédská automobilka přihlásila již v roce 2011 uvedením předchozí generace kombi V60 s nabíjitelnými bateriemi v kombinaci s naftovým motorem.

Nová platforma SPA, na které vyjíždějí současné modely včetně vrcholných řad S90, V90 a XC90, už proto byla od začátku navržena tak, aby pojala dostatečně objemné akumulátory bez zásadního vlivu na vnitřní prostor, komfort nebo jízdní vlastnosti. I díky tomu je SUV XC90 schopno nabídnout plug-in hybridní verzi i u sedmimístné konfigurace! Není proto divu, že dnes již jezdí po celém světě přibližně 102 000 plug-in hybridních vozů Volvo moderní konstrukce na platformě SPA.

Teď, nebo nikdy!

S rozšiřující se nabídkou modelů do zásuvky lze očekávat ještě větší zájem zákazníků, proto Volvo od roku 2020 ztrojnásobuje kapacitu pro výrobu plug-in hybridních verzí. Současně se automobilka rozhodla podpořit zájem o tyto vozy uhrazením nákladů na elektřinu za první rok provozu, a to v rámci programu Recharge. Uživatelé si tak budou moci přechod na elektrický pohon nejen zpříjemnit, ale také se díky tomu naučí využívat naplno všechny výhody nového typu pohonu. Tedy lokálně bezemisní cesty v čistě elektrickém režimu Pure nebo hospodárnou jízdu na dlouhé vzdálenosti v režimu Hybrid.

Pravidelné dobíjení akumulátorů je výhodné nejen z hlediska ekonomiky provozu a lokálně bezemisního provozu, ale jízda na elektřinu také šetří například brzdový systém. To proto, že při běžném způsobu jízdy se ke zpomalování využívá elektrická soustava vozu, která takto dobíjí akumulátory. Vozy Volvo také nabízejí možnost upravit teplotu v kabině, dokud je auto připojeno k síti. V zimě si tak uživatelé mohou „ze zásuvky“ vůz předem vytopit, v létě zase vychladit, a takto dopředu temperovaný automobil za jízdy vykazuje nižší spotřebu energie.

Výhody programu Recharge

Všechna nová plug-in hybridní vozidla splňující podmínky programu Volvo Recharge objednaná od 16. října 2019 získají za první rok užívání elektřinu zdarma. To znamená, že majiteli auta (nebo hlavnímu řidiči firemního vozu) bude proplacena cena za elektrickou energii, kterou spotřeboval při nabíjení svého plug-in hybridu v prvním roce jeho provozu. Aplikace Volvo On Call navíc umožní průběžně sledovat, jak důsledně nebo efektivně a také po jakou dobu využíval elektrifikované jízdní režimy.

Další zajímavou novinkou v prodeji plug-in hybridních vozů Volvo je nabídka vybraných modelů Recharge, které dostanou sladěnou výbavu, barvy a čalounění a ponesou označení „Volba designéra“. Zásadně se tím zkrátí čekací lhůty na nový vůz s pokročilou technologií pohonu a zájemci si budou moci vybírat ze specifikací, které vznikly na základě doporučení specialistů přímo v automobilce.

 Odkaz na přesné podmínky: http://volvocars.cz/elektrina-zdarma

Komentáře