Značka Moser představuje vánoční nabídku svých nejúspěšnějších kolekcí. Ikonické sety Paula, Splendid, Maharani a Lady Hamilton, které tradiční česká značka začala vyrábět na přelomu 19. a 20. století, byly pro závěr letošního roku rozšířeny o limitovanou edici vánočních ozdob. Autorem návrhu je nový umělecký ředitel značky Moser a světoznámý sklářský výtvarník Petra Larva.

Unikátní vánoční série Moser roku 2018 vychází z nejúspěšnějších kolekcí značky. Foukané, zlacené, ručně broušené nebo ryté nápojové soupravy tak zvučných jmen jako Maharani, Paula, Splendid nebo Lady Hamilton, jsou dnes stejně přitažlivé, jako v době, kdy byly vyrobeny poprvé. Podle uměleckého ředitele značky Petra Larvy patří všechna tato jména na piedestal moserovské kultury skla.

„Mým cílem bylo něžně upozornit na tyto soupravy, dodat jim hravý doplněk, a přitom posunout tvar k výrazu ruční práce, řemeslného originálu, který nelze zaměnit. Všechny kalichy zmíněných setů jsou zdobné, proto stačilo otočit jejich směr a namísto přísné nožky vetknout hravou skleněnou smyčku, která je pokaždé malinko jiná. Za úkol má odkazovat k ruce mistra skláře, která oproti přísnosti proporcí a dekoru je hravá,“ komentuje vznik série vánočních ozdob, Petr Larva a dodává: „Je to zase ten nám dobře známý klasický kalíšek, jen se dá zavěsit.“

Všechny kolekce udivují mistrovskou ruční prací, precizními detaily i bohatou dekorací a zdůrazňují tak kontinuitu tradiční výroby a zručnosti předávané z generace na generaci. Každá sada se jmenuje podle svého charakteru nebo je její název v přímém vztahu k určité prominentní osobnosti, místu či historickému období. Za vše tak hovoří Maharani, kolekce vyrobená roku 1895 speciálně pro manželku maháradži z Tavancore, Paula – jedna z nejzdařilejších souprav secesního období, která poprvé spatřila světlo světa v roce 1902, Splendid, který se vyrábí nepřetržitě více než 100 let (od roku 1911) nebo Lady Hamilton z roku 1934, vyrobená pro královskou rodinu.

Koupí vánočního setu z těchto populárních kolekcí mohou zákazníci získat různé dárky, například právě zmiňovanou originální křišťálovou ozdobu z limitované edice. Přímo v prodejně pak mohou využít také služby rytců a výrobky pro své milované nechat finálně signovat.

Komentáře