Vánoce jsou skoro za rohem a náš čerstvý ministr zdravotnictví Roman Prymula už nyní přemýšlí nad tím, jak nám je překazit. V úvahu prozatím připadá zákaz zpívání koled, zavedení online půlnoční mše nebo štědrovečerní večeře, která bude probíhat tak, že každý člen bude jíst v jiné místnosti. Samozřejmě se prý počítá i s návštěvami vzdálených příbuzných, které budou kontrolovány.

Santa Prymula se řítí

Mysleli jste si, že vás letos už nic nepřekvapí? Tak to se příšerně pletete, protože to nejšílenější nás teprve čeká. Přijdou totiž Vánoce, na kterých se Roman Prymula prý vyřádí na 100 %. Už nyní prý uvažuje o tom, že zakáže předvánoční slevy, aby se lidé nesetkávali v obchodních centrech. To pravé nicméně přijde až v období vánočních svátků, které budou letos naprosto výjimečné.

FOTO: 8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě

8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - facebook8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - facebook j8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - facebooook8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - fb ugly christmass tree8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - instagram
Další fotky
8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - pbh28 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - FB8 nejhnusnějších vánočních stromků na světě - fb

„Na celou věc jsem se díval komplexně. Proto navrhuji, aby osoba, která bude v domácnosti připravovat bramborový salát, měla na sobě jednorázovou kombinézu v kombinaci s ochranným štítem a gumovými rukavicemi. Tím se zamezí potenciální možnost šíření zákeřného viru,“ prozradil nám pan Prymula o tvorbě bramborového salátu, který patří k našim oblíbeným vánočním pokrmům. Vše bude tedy probíhat v maximálních hygienických podmínkách. Proto také navrhuje, aby štědrovečerní večeře probíhala separovaně. „Každý člen z rodiny by své jídlo mohl jíst v samostatné místnosti. Bude to bezpečnější,“ popisuje Prymula naší redakci.

Po večeři by měl následně přijít čas na rozbalování dárků. „Dárky by měl nakupovat zabalovat jen jeden z členů rodiny, protože tím pádem se sníží riziko nákazy. Dárky byste měli následně dát na několik dnů na balkón, aby se z nich vyprchal potenciální covid,“ radí moudře Prymula a dodává, že Češi můžou letos na tradiční zpívání koled zapomenout. Nezazpíváte si prý ani doma a už vůbec ne v rámci půlnoční mše.

Pokud se budete během následujících vánočních svátků těšit na návštěvu příbuzných, tak vás nejspíše zklameme. Pokud se k vám například budou chystat příbuzní z Prahy nebo z jiných rizikových oblastí, doporučujeme jim, aby si připravili negativní test na covid-19, jinak váš hygienicky připravovaný bramborový salát nikdy neochutnají.

Blíží se čas Vánoc! 5 tipů, jak se vyhnout kupování dárků, aby vám zbylo víc peněz na bedny

Vánoce jsou samozřejmě daleko, a tak vlastně nikdo nevíme, co se bude dít. Vzhledem k tomu, jak to tu v současné době chodí, tak je velmi pravděpodobné, že nás něco podobného vážně čeká, takže se opatrujte a noste roušku. Toto byla samozřejmě jenom legrace, kterou neberte vážně.

Ferrari Lakatoš

Komentáře