Pokud si nejste jisti, kam letos vyrazit na zimní dovolenou, poradíme vám skvělou destinaci, která není moc daleko, nabízí více než 500 kilometrů perfektně upravených sjezdovek, perfektní služby a ještě mnohem víc…

Představte si, že se z nemastné neslané české zimy lusknutím prstu přesunete na místo, kde se budete moci rozplývat nad panoramaty se zasněženými alpskými vrcholky, užívat si skvělé jídlo a pití ve vyhřáté chatě, zatímco za okny bude padat sníh, lyžovat, běžkovat, sáňkovat, bavit se, rozmazlovat se ve spa nebo se vydat na polární expedici a splnit si dětské sny… No, lusknutím prstu to nebude, ale autem se do Zillertalu dostanete za nějakých pět hodin jízdy autem.

A co v Zillertalu najdete? Samotné středisko se může pochlubit rozlehlým lyžařským areálem s více než 500 kilometry perfektně upravených sjezdovek, které ocení začátečníci, zkušení lyžaři, snowboardisté, sáňkaři i všichni ostatní, kdo sjezdu zrovna neholdují, ale zasněženou zimu si užívají jinými způsoby. Bojíte se stereotypu? Není třeba. Nemusíte zůstávat jen na jednom místě, k dispozici je vám celý region s několika vyhlášenými lyžařskými středisky, včetně Mayrhofenu a ledovce Hintertux, kde na vás čeká rozmanitý terén, dechberoucí panoramata a především všudypřítomný prašan. Ten také pomohl vítězství Zillertalu v soutěži webu skiresort.info o nejlepší lyžařské údolí roku 2023.

Pokud se na dovolenou vydáte s rodinou, o zábavu svých dětí se nemusíte bát. Jsou zde speciálně navržené dětské areály, sáňkařské dráhy i zimní turistické stezky, které vám i dětem připraví nezapomenutelné zážitky. A pokud s dětmi na hory vyrážíte poprvé, možná by vás mohlo zajímat, že v Zillertalu najdete hned 25 lyžařských školiček, kde hravou formou vyučují základy lyžování i snowboardingu.

© Zillertal Tourismus / Tom Klocker

Zaujalo vás sáňkování? Ne, nemusíte se stydět. I vy můžete usednout na sáňky a projet si 15 perfektně upravených sáňkařských drah, které pokrývají celkem 46 kilometrů a více než polovina z nich je v noci osvětlených. Tu nejdelší najdete v Gerlossteinu. Měří celých sedm kilometrů a můžete se po ní projíždět až do jedné hodiny ranní.

A když vás sjíždění přestane bavit? Užít si můžete i běžkování, chůzi ve sněžnicích nebo projížďku na saních tažených koňmi. Před Vánocemi si zde můžete užít atmosféru tradičních vánočních trhů, ale třeba i hudební festival. Velkým zážitkem je také návštěva Natur Eis Palast, ledového paláce, který uvnitř ledovce vytvořila sama příroda. Nachází se přímo pod sjezdovkami lyžařského střediska Hintertux a můžete se v něm vydat na expedici do nejhlubší výzkumné šachty v ledovci na světě, která vás zavede do let dávno minulých, plavit se po ledové řece nebo se prostě kochat nádhernými ledovými skulpturami, jejichž krása vynikne díky speciálnímu osvětlení. Když budete mít štěstí, tak vás provede úžasný český průvodce Jirka, naprostý nadšenec a sympaťák. Více na https://www.natureispalast.info/

© Zillertal Tourismus / Tom Klocker

Se setměním ale zábava rozhodně nekončí. Après-ski scéna v Zillertalu je totiž pověstná! Okouzlující horské chaty a živé barvy tu vytváří dokonalou atmosféru. Ochutnat můžete místní lahůdky, místní pivo, koktejly nebo třeba selekci vín z celého světa. A pak? Po dni plném vzrušujících aktivit a venkovním dobrodružství je zde možnost zrelaxovat tělo i mysl ve wellness centrech nebo termálních lázních.

© Aufenfeld Erlebnis Resort Zillertal

A pár praktických rad na závěr. Hned na začátku pobytu si pořiďte Zillertal Activecard, se kterou získáte spoustu výhod. Například jednu zpáteční cestu denně kteroukoli z deseti lanovek nebo volný vstup do všech šesti venkovních bazénů (i vyhřívaných, nebojte). Samozřejmostí je i bezplatné cestování místní dopravou po regionu, slevy u partnerů i půjčoven a speciální výhody pro rodiny s dětmi!

Více na https://www.zillertal.at/en/summer/holiday/zillertal-activcard.html

Lyžaři ocení výhody karty Zillertal Superskipass. Od 2. prosince 2023 do 14. dubna 2024 ji můžete využít na všech 544 kilometrech perfektně upravených sjezdovek a na 180 vlecích ve čtyřech velkých lyžařských areálech (Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch, Zillertal Arena, Mayrhofner Bergerbahnen, Ski & Glaci00). Dobu platnosti Superskipassu si můžete libovolně navolit od 2 do 21 dnů. S kartou můžete zdarma využívat všechny skibusy a většinu veřejné dopravy v údolí. A pozor – pro děti je to zdarma.

Více na https://www.zillertal.at/en/winter/holidays/zillertal-superskipass.html

Více informací  https://www.zillertal.at/

Komentáře