Období masopustních hodů je za námi a přišel čas, kdybychom až do období Velikonoc měli po zabijačkové smršti dodat našemu tělu zase trochu lehčí potravy. Ať už chcete shodit nějaké to kilo, nebo jen přivítat jaro zdravěji a v lepší kondici, máme pro vás několik tipů.

Mnoho lidí se zdráhá začít se zdravým stravováním, jelikož jej mají zafixované jako zbytečně drahé a náročné na přípravu. Zdravé potraviny lze však najít i pod privátními značkami obchodních řetězců, které vás rozhodně nebudou stát majlant. Jen je třeba, podívat se na etiketu, kde kromě složení najdete i výživové hodnoty, které jsou pro náš organismus klíčovou a jsou alfou a omegou každého zdravého jídelníčku. Výrobky za příznivou cenu s vyváženými hodnotami nejdete mimo jiné i pod značkou Tesco, která navíc na svých stránkách https://itesco.cz/hello/zdravy-zivotni-styl/ přináší i nápady, jak je proměnit v nápadité recepty, které nezaberou čas. Ať už si u Tesco nákup objednáte online a necháte přivést až k vám domů nebo dáte přednost osobní návštěvě a výběru v kteréhokoliv supermarketu, je z čeho vybírat.

Tesco Křehké plátky žitné

Běžná cena 8,90 / 65 g

Pro svou křupavou chuť a vysoký obsah pšeničné vlákniny jsou skvělou náhradou klasického pečiva, ať už u snídaně, nebo jako svačina přes den. Plátky jsou chuťově neutrální, můžete je tedy servírovat s čímkoliv vás napadne. Skvělé jsou například s tvarohem, což oceníte po návštěvě posilovny, nebo s kvalitní šunkou a zeleninou jako start do nového dne. Vyzkoušet můžete také bylinkové pomazánky, které si můžete zdravě a jednoduše připravit doma. Pokud vám chybí zdravé mlsání, můžete je potřít medem.

Tesco Chléb žitný s lněnými semínky

Běžná cena 38,90 / 500 g

Žitný šrot se složením podobá pšenici, ale obsahuje více bílkovin a vlákniny, která je prospěšná pro naše zažívání. Má také nízký glykemický index, tudíž vás zasytí na delší dobu, jelikož energie, kterou tělo potřebuje, se z něj uvolňuje postupně. Pomůže vám tedy, aby vás během dne nepronásledoval hlad, který máme ve zvyku v rychlosti zahnat sladkými tyčinkami.

Tesco Pesto z bazalky, polotučného tvrdého sýru, oříšků kešu a piniových oříšků

Běžná cena 49,90 / 190 g

Přemýšlíte, čím nahradit nezdravé dresinky a omáčky? Skvělou volbou je pesto, které si můžete dát studené s pečivem, křehkými plátky, rajčaty s mozzarellou anebo jej přidat do těstovin či k masu. Bazalka se používá v bylinkářství proti potížím s trávením, nadýmání, zlepšuje peristaltiku a je výborná při nespavosti a migréně.

Tesco Wholewheat Penne

Běžná cena 24,90 / 500 g

Při dietě se těstovinám mnoho lidí obvykle spíše vyhýbá, není to ale nezbytně nutné. Důležité je sáhnout v obchodě po celozrnné verzi vašich oblíbených těstovin, které mají vysoký obsah vlákniny. Druhým pravidlem je vařit těstoviny takzvaně na skus, protože tak zajistíte, že nebudou mít příliš vysoký glykemický index a dokáží vás zasytit na opravdu dlouhou dobu.

Tesco Směs luštěnin

Běžná cena 23,90 / 500 g

Luštěniny jsou přirozeně bohaté na bílkoviny, vitamíny skupiny B, vápník a železo. Jsou důležité zejména pro vegetariány a vegany, jelikož jsou pro ně nejdůležitějším zdrojem bílkovin. Chcete-li svému jídelníčku odlehčit od živočišných produktů, určitě se na luštěniny zaměřte. Hodí se také pro diabetiky, jelikož mají nízký glykemický index. Ve směsi luštěnin naleznete hrách (žlutý, zelený), čočku (velkozrnnou, drobnozrnnou) a fazole (červenou, bílou malou).

Tesco Caesar Salad

Běžná cena 59,90 / 210 g

Caesar je jedním z nejoblíbenějších a nejznámějších salátů na světě. Čerstvý římský salát se zálivkou z řepkového oleje, kvasného octa, jogurtu, česneku a dalšího koření doplněný o pečené kuřecí maso a sýr Grana Padano. I když sám název a římský salát může mást a vést k představě, že salát byl poprvé připraven v Itálii, pochází ve skutečnosti z Mexika. Ve 100 gramech salátu se nachází přibližně 135 kcal. Můžete si jej dopřát k večeři, nebo i k lehkému obědu.

Tesco Skyr zakysaný mléčný výrobek višňovo-čokoládový

Běžná cena 13,90 / 140 g

Skyr se na našem trhu objevil teprve před několika lety, ale rychle se tu pro svůj vysoký obsah proteinů zabydlel. Má nízký obsah tuku a konzistencí se blíží řeckému jogurtu. Oproti němu má však jemnější a méně výraznou chuť. Skyr bez příchutí naleznete v našich obchodech a můžete si jej doma dochutit například ovocem či cereáliemi podle svého. Ale pokud nemáte ráno čas, vyzkoušejte už ochucený višněmi a čokoládou.

Tesco Hummus Beetroot

Běžná cena 34,90 / 180 g

Pomazánka z uvařené cizrny je velmi oblíbená u vegetariánů a veganů, jelikož má vysoký obsah železa a proteinů, které jsou v rostlinné stravě obvykle špatně dostupné. Hummus si můžete vychutnat jako pomazánku k pečivu, nebo vyzkoušet se zeleninou nakrájenou na tyčinky jako dip.

Tesco Filety z argentinské mořské štiky

Běžná cena 119,90 / 475 g

Mořské štiky mají bílé, jemné a netučné maso. Jsou proto vhodné při redukční dietě. Jelikož tyto štiky žijí ve vodách u pobřeží Argentiny a Uruguaye, dostávají se k nám ve vysoké kvalitě prudce zmražené. Tím si během přepravy zachovávají svou chuť a výživové hodnoty.

Komentáře