Drtivá většina lidí používá telefony na fotky. Alexander Bell by asi nebyl hrdý, kdyby věděl, že už si skoro nevoláme. Pokud taky patříte mezi ty, které spíše baví zaznamenávat krásy světa kolem, máme tip na technologickou frajeřinku, která dělá nejlepší fotky. Huawei Mate 10 Pro.

Ne každý je rozený fotograf, a všichni víme, že není zase tak snadné udělat skvělou fotku. Vyžaduje to z části dobré oko a precizní techniku. Mate 10 Pro se ale ve velkém postará o tu technickou část.

Díky procesoru s umělou inteligencí dokáže v reálném čase rozeznat fotografovanou scénu. Pozná, zda jde o jídlo, portrét, noční záběry či snímky v protisvětle, a rychle vybere vhodný režim. Pro vylepšení fotografií používá až dva objektivy současně, černobílý 20 Mpx a barevný 12 Mpx. Díky bezkonkurenční světelnosti F1,6 zachytí mnohem více světla, a zvládne i fotografování v šeru.

I fotografování funguje na určité vlně trendů a krom toho, že se budou méně používat filtry a dodatečné úpravy, Mate 10 Pro umí i další věci. Přirozenost je klíčem.

Velkým trendem je bokeh efekt (rozostřené pozadí). Zatímco ještě před pár lety se tohoto efektu dalo dosáhnout jen prostřednictvím DSLR (digitální zrcadlovkou) se speciálním objektivem, dnes jej už jednoduše vytvoříte i smartphonem. Software, který pozadí rozostřuje se neustále zdokonaluje, a proto se i odborníci shodují, že vlajkové lodě nejznámějších značek mohou směle konkurovat právě i zrcadlovkám.

Tento efekt zatím přinesla jen hrstka nejznámějších výrobců v druhé polovině tohoto roku, je bokeh efekt na přední kameře. S Huawei Mate 10 Pro můžete vytvořit selfie, které je díky fotoaparátu s clonou f/2.0 jasné a bez šumu i při horších světelných podmínkách. Zadní objektiv se navíc pyšní ještě nižší clonou f/1.6. Umělá inteligence se postará, aby byl efekt co nejpřirozenější a bez nepřesností.

Pokud chcete, aby vaše fotky vypadaly co nejlépe, je stále důležité dodržovat základní pravidla fotografování. Například zachovat princip zlatého řezu, dávat si pozor, abyste na záběru „neusekli“ chodidla či jinak nezdeformovali focené postavy.

Takto výjimečné snímky lze pak prohlížet na bezrámečkovém 6-ti palcovém OLED displeji nebo na monitoru, ke kterému se lze připojit USB-C kabelem. O výdrž baterie se při tom netřeba bát, s kapacitou 4000 mAh bez problémů vydrží dva dny a za 30 minut se nabije až na 58 % plné kapacity. Spotřebu navíc řídí inteligentní systém sledující chování uživatele. Cena novinky je 20 999 Kč a je dostupná v prodejnách, e-shopech operátorů O2 a Vodafone a u vybraných open market partnerů.

Foto: Honza Weber

Komentáře