Vlaková nádraží. To nejsou jen místa, kam spěcháme, kde se nudíme, taháme s kufry nebo kupujeme předražené svačiny. Nejsou to (jen) poplivané prostory, kde zakopáváme o bezdomovce, pereme se u přepážky a bojíme se o holý život.

Kde by byl Harry Potter, kdyby nebylo nástupiště 9 a ¾ na londýnském nádraží King’s Cross. Justin Timberlake by ve filmu Kamarád taky rád (Friends with Benefits) zůstal na ocet, kdyby nebylo závěrečné scény na proslulém newyorském nádraží Grand Central, kde sbalil Milu Kunis. Nádraží jsou především místa setkávání, ať už čekáme na svoji milou/milého nebo otrávenou tchýni.

FOTO: Krásná architektura světových nádraží

Krásná architektura světových nádraží - atocha-station-spainKrásná architektura světových nádraží - sirkeci-railway-station-istanbulKrásná architektura světových nádraží - sao-bento-station-portugalKrásná architektura světových nádraží - milano-centrale-milanKrásná architektura světových nádraží - southern-cross-station-melbourne
Další fotky
Krásná architektura světových nádraží - liege-guillemins-station-belgiumKrásná architektura světových nádraží - kanazawa-station-japanKrásná architektura světových nádraží - union-station-los-angelesKrásná architektura světových nádraží - hungerburg-station-innsbrucKrásná architektura světových nádraží - grand-central-station-new-yorkKrásná architektura světových nádraží - chhatrapati-shivaji-terminus-station-indiaKrásná architektura světových nádraží - helsinki-central-station-finlandKrásná architektura světových nádraží - haydarpasa-railway-station-istanbulKrásná architektura světových nádraží - gare-de-metz-ville-franceKrásná architektura světových nádraží - antwerpen-centraal-station-belgiumKrásná architektura světových nádraží - amsterdamKrásná architektura světových nádraží - union-station-washington-d-cKrásná architektura světových nádraží - union-station-washington-d-cKrásná architektura světových nádraží - rotterdam-netherlandsKrásná architektura světových nádraží - kuala-lumpur-malaysiaKrásná architektura světových nádraží - gare-du-nord-parisKrásná architektura světových nádraží - kings-cross-londynKrásná architektura světových nádraží - 1212971

Pokud vyzvedáváte šéfa či návštěvu ze zahraničí, možná se trochu stydíte, že česká nádraží nejsou vždy v kondici. A tak vás možná překvapí, že nádraží může být designérským skvostem, kde by vám ani nevadilo strávit noc. Ale i na pražském nádraží si můžete přijít zahrát na piano, v Berouně vás upoutá nádherná barevná vitráž a na Smícháči vás zaujme snad cokoliv. Anebo vůbec nic, záleží na úhlu pohledu a době, kdy se tam nacházíte.

Podívejte se do galerie a udělejte si výlet. Ššššš…

Petra Vomelová

Nádraží vás nezaujala? Luxusní soukromý tryskáč, který vypadá úplně jako britský gentlemen’s club, by mohl.

Komentáře