Sobota 23. dubna bude na pražském Střeleckém ostrově patřit hudbě. Uskuteční se tu premiérový ročník Spring Music Festivalu. Ten se koná pod taktovkou studentů Anglo-americké vysoké školy a zazní na něm tóny popu, rocku, nebo drum & bass.

Podle programu, který odstartuje ve 13 hodin a potrvá až do 21 hodin, na festivalu vystoupí nejen tuzemští, ale i zahraniční interpreti. Největším tahákem bude bezpochyby rocková hudební skupina The Valentines, která byla jedním z finalistů boje o účast na letošní Eurovizi za Českou republiku. Ze zahraničních účastníků zaujme především Ian Kelosky. Americký zpěvák, který v České republice žije už dvacet let a spolupracoval zde s řadou stálic hudební scény – například se skupinou Čechomor.

„Byla to pro mě zajímavá zkušenost, protože mají úplně odlišný styl, navíc jsou v Česku hodně známí a zaběhnutí. Vážil jsem si především toho, že dělají tradiční hudbu a nesnaží se ji měnit podle západních trendů. Na všechny nástroje hráli živě a akusticky, což už dnes není moc časté. Bylo skvělé s nimi spolupracovat,“ zavzpomínal pro místní tisk Kelosky, který je rovněž hudebním skladatelem a producentem.

Na festivalu dále vystoupí řada nadějných hudebníků a hudebních uskupení složených právě z řad absolventů či současných studentů Anglo-Americké vysoké školy. Mezi nimi se objeví například pop-rocková kapela ColdFighters, DJ Tobleronchik nebo dámské pěvecké duo Lindsay & Daniela.

Hudební čísla doprovodí improvizační vystoupení AAU Drama & Comedy Clubu, AAU Dance Clubu nebo výstava výtvarných děl AAU Art Clubu. Po celou dobu konání festivalu pak budou moci návštěvníci zakoupit ručně vyráběné oblečení a doplňky, případně se dozvědět více informací o Anglo-americké vysoké škole. Na té v průběhu jara probíhají také dny otevřených dveří.

Vstup na akci plnou hudby a umění je zdarma.

Foto: Spring Music Festival

Komentáře