Ani extrémní teploty a závod dlouhý téměř 230 kilometrů nezabránily mladým závodníkům české cyklistické stáje Topforex ATT Investments promluvit do závěrečného pořadí společného Mistrovství České a Slovenské republiky. Matúš Štoček se raduje ze stříbrné medaile v kategorii ELITE, Petr Klabouch si dojel pro čtvrté místo v české části závodu. Do TOP 10 se dostal i Karel Camrda, který byl v cíli sedmý.

„Dnešní závod byl nevyzpytatelný a podmínky, za kterých se závodilo, trošku vyrovnaly šance všech účastníků na úspěch. Nesmírně si vážíme výsledků, kterých kluci dosáhli, o to víc, když si uvědomíme, jaká jména ze startovní listiny nechali za sebou a že věkově stále spadají do kategorie U23,“ radoval se po dojezdu Petr Kaltofen, sportovní ředitel Topforex ATT Investments.

Společné Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice dnes vyvrcholilo hromadným závodem kategorie ELITE. Celkem 195 závodníků čekaly extrémní podmínky. Závod byl dlouhý celých 227,5 kilometrů a na Slovensku panovaly již od čtvrtka teploty nad 30 stupňů.

Ihned od startu se do čela dostal slovenský favorit na titul Peter Sagan. Jeho tempu bylo velmi těžké se vyrovnat, a tak se již před půlkou závodu vyprofilovala desetičlenná vedoucí skupina, ve které byli po boku Sagana, Turka, Kukrleho, Petruše, Neumana, Kalojírose a Vacka i Karel Camrda, Matúš Štoček a Petr Klabouch. Ta si postupně vypracovávala před pelotonem několikaminutový náskok, který narostl tři kola před koncem až na 11 minut.

Hlavní skupina vedoucí desítku bezúspěšně stíhala. V posledním kole navíc z uniklé skupiny odpadl Tomáš Kalojíros a souboj o medaile se tak zúžil na 9 cyklistů. Ke konci závodu nastoupila dvojice Turek a Kukrle a její tempo zachytil pouze Sagan s Neumanem. Tři mladíci Topforex ATT Investments bohužel nástup zkušených závodníků nezachytili.

Necelých 13 kilometrů před cílem ujel Peter Sagan svým třem konkurentům a stal se tak mistrem Slovenska. Českou část závodu vyhrál v závěrečném spurtu Michael Kukrle (Elkov – Kasper) před Dominikem Neumanem (Elkov – Kasper) a Danielem Turkem (Felbermayr – Simplon Wels).  Senzační čtvrté místo vybojoval Petr Klabouch, jeho týmový kolega Karel Camrda dojel sedmý a Matúš Štoček devátý, což ale znamenalo titul vicemistra Slovenské republiky.

Topforex ATT Investments již na startu sezony deklaroval, že Mistrovství České republiky je pro tým jedním z nejvyšších cílů a na hromadný závod se poctivě připravoval. „Na extrémní délku závodu jsme mysleli a zařadili jsme do závodního programu etapové a jednorázové závody, které měly kolem 200 km,“ netajil Petr Kaltofen detaily přípravy, kterou lze považovat vzhledem k výsledkům za úspěšnou.

Nadějné závodníky nyní čeká série startů v zahraničí a před českými fanoušky nastoupí až v závodech Českého poháru v půlce července.