Miliony fanoušků z celé Evropy se budou moci důvěrně seznámit se světem sportovního lezení, a to díky novému tříletému partnerství Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC) a Discovery Sports. Dohoda pokrývá vysílání všech soutěží Světového poháru a Mistrovství světa; ty bude možné sledovat přes streamovací platformu discovery+, lineární televizní kanály Eurosportu a aplikaci Eurosport Player.

Nová dohoda o vysílacích právech přichází v průběhu příprav na nadcházející Letní olympijské hry v Paříži 2024. Rozsáhlé portfolio Discovery a její osvědčený způsob vyprávění sportovních příběhů slibuje ještě intenzivnější zájem o sportovní lezení – se zaměřením na osobní příběhy sportovců a jejich profilaci jako nejviditelnějších reprezentantů této specifické disciplíny. Aktuální intenzivní zájem o lezení z něj navíc činí ideální obsahový materiál pro streamovací platformu discovery+, jejíž uživatelé jsou zvyklí na kvalitní lifestylové a zábavní formáty.

„Díky partnerství se společností Discovery získáme přístup na její kanály a platformy, což nám pomůže posílit nejen popularitu našeho sportu, ale i konkrétních sportovců. To ve výsledku zvýší atraktivitu lezců z celého světa i pro sponzory,“ říká Marco Scolaris, prezident Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC).

„Pevně věřím, že spojení s Discovery posílí pozici sportovního lezení jako jednoho z nejprogresivnějších olympijských sportů. Díky intenzivnějšímu pokrytí se nám navíc podaří oslovit mnohonásobně víc fanoušků, kteří nechtějí zůstat pouhými diváky, ale chtěli by si lezení zkusit i naživo,“ dodává Scolaris.

Z uzavření evropské dohody má radost i Trojan Paillot, viceprezident Discovery Sports pro akvizice sportovních práv a syndikace: „Ukázalo se, že sportovní lezení je pro naše diváky velmi atraktivní. To jsme mohli pozorovat během loňských Olympijských her v Tokiu, kdy jsme zjistili, že o přenosy mají zájem nejen věrní fanoušci, ale i diváci, kteří do té doby aktivně lezecké soutěže nevyhledávali. To je podle nás dostatečným důkazem, že tu je prostor pro další růst z hlediska zájmu publika.“

„Máme před sebou tři roky, kdy budeme svědky toho nejlepšího, co svět sportovního lezení nabízí. Discovery má pověst partnera, který dokáže sportovní disciplíny i eventy představit širšímu publiku. Těšíme se, že tímto způsobem oslovíme diváky z různých zemí Evropy – navíc v čase, kdy jsou už v plném proudu přípravy na Paříž 2024,“ vysvětluje Paillot.

Světový pohár ve sportovním lezení 2022 začne ve dnech 8. až 10. dubna ve městě Meiringen ve východo-švýcarském regionu Bernese Oberland. Sérii turnajů IFSC bude dále vysílat streamovací platforma The Olympic Channel, vždy 24 hodin po skončení každého kola aktuálního lezeckého eventu.

 

Úplný rozpis turnajů Světového poháru ve sportovním lezení 2022:

8. až 10. dubna 2022: Meiringen (Švýcarsko) – bouldering

6. května až 8. května 2022: Soul (Jižní Korea) – bouldering, lezení na rychlost

20. května až 22. května 2022: Salt Lake City (USA) – bouldering

27. května až 29. května 2022: Salt Lake City (USA) – bouldering, lezení na rychlost

10. června až 12. června 2022: Brixen (Itálie) – bouldering

22. června až 25. června 2022: Innsbruck (Rakousko) – bouldering, lezení na obtížnost

30. června až 2. července 2022: Villars (Švýcarsko) – lezení na obtížnost, lezení na rychlost

8. července až 10. července 2022: Chamonix (Francie) – lezení na obtížnost, lezení na rychlost

22. července až 23. července 2022: Briançon (Francie) – lezení na obtížnost

2. září až 3. září 2022: Koper (Slovinsko) – lezení na obtížnost

24. září až 26. září 2022: Jakarta (Indonésie) – lezení na obtížnost, lezení na rychlost

30. září až 2. října 2022: Wujiang (Čína) – lezení na obtížnost, lezení na rychlost

6. října až 9. října 2022: Chongqing (Čína) – bouldering, lezení na obtížnost

Říjen 2022: bude upřesněno (Japonsko) – bouldering

Foto: Discovery Sports

Komentáře