Teď na chvíli zapomeňte na poslední řadu smartphonů, chytrých hodinek, Bluetooth sluchátek nebo přenosných reproduktorů. Dnes bude totiž řeč o ústní hygieně. Podle aktuálních průzkumů trpí 50 % světové populace záněty dásní, v Evropě dokonce až 80 %. Záněty dásní, které zpočátku nebolí a nemusí být ani příliš viditelné, mohou vést k závažným problémům. Prevencí jsou důkladná a pravidelná péče o ústní dutinu a zároveň i pravidelné návštěvy zubního lékaře.

S tou první vám dokáže pomoci nový elektrický zubní kartáček Oral-B Genius 10000 ve spojení s aplikací Oral-B pro chytré telefony. Tento malý Genius s sebou přináší hned několik skvělých vychytávek, které vás rozhodně budou bavit. Od teď už nebudete muset na čištění zubů „zapomínat“.

Značka Oral-B uvedla na trh svoji poslední novinku – nejpokrokovější chytrý elektrický zubní kartáček řady Genius s označením Genius 10000 v elegantním černém provedení pro muže. Podívejme se, co tento luxusní černý zázrak nabízí a proč bychom měli sáhnout právě po něm, když je na trhu takové množství produktů. Správně hádáte, že jenom stylová černá barva nebude to jediné, čím se Oral-B Genius 10000 Black může pochlubit.

Revoluční technologie Gum Guard

Více než 450 expertů z oddělení výzkumu a vývoje Institutu Oral-B v německém Kronbergu vyrazilo na světlo světa s novou revoluční technologií ochrany dásní – Gum Guard, s citlivou, uvolňující, a přitom efektivní péčí. Technologie Gum Guard poskytuje uživateli zpětnou vazbu v reálném čase a umožní mu vyhnout se přílišnému tlaku na kartáček při čištění. Technologie Gum Guard nabízí následující funkce:

  • Inteligentní analýza čištění zubů umožňující odhalit problémy s dásněmi, které bychom jinak nepocítili nebo jim nevěnovali pozornost. Tato funkce v reálném čase vyhodnocuje, zda si zuby čistíme přirozeným způsobem, a ukazuje nám místa, na která skrze kartáček vyvíjíme příliš velký tlak.
  • Detekce polohy a snímání tlaku, tedy nástroj, který nám pomáhá chránit dásně před příliš agresivním čištěním. Umožňuje sledovat polohu kartáčku a ukazuje nám, jak si vyčistit všechny části úst rovnoměrně.
  • Funkce sledování krvácení dásní, která zároveň posiluje naše správné návyky při čištění zubů a péči o dásně. Pokud problém přetrvává, Gum Guard nám doporučí i návštěvu zubního lékaře.

3D technologie čištění

Další užitečnou „fičurou“ je tzv. 3D technologie čištění, která funguje na principu pulzací a oscilačně-rotačních pohybů. Genius 10000 s kulatou kartáčkovou hlavou vykoná za jednu minutu až 48 000 pulzací, které rozruší vrstvu plaku na povrhu zubu. 10 500 oscilačně-rotačních pohybů poté plak z povrchu zubu důkladně odstraní. Sonické elektrické kartáčky, které se derou do popředí pozornosti, nedosahují takových výsledků, jako elektrické zubní kartáčky s 3D technologií od Oral-B. Navíc nečistí zuby zvukem, jak může jejich název napovídat, ale v určitých frekvencích vibrují a vibracemi stírají zubní plak podobně jako manuální zubní kartáčky. K tomu všemu tedy od svých uživatelů vyžadují i speciální techniku čištění. Proto, chcete-li je používat skutečně efektivně, návštěvu zubního lékaře či dentální hygienistky rozhodně neoddalujte. Naproti tomu Génia necháte pracovat, jak umí, a on udělá všechnu práci za vás v souladu s doporučením zubních lékařů hned v několika ohledech.

I pro ty bez zásad

Zubní lékaři doporučují jako minimální dobu čištění alespoň dvě minuty. Zabudovaný Pro-časovač rozdělený na čtyři 30sekundové intervaly pohlídá čas za vás, aniž byste se museli dívat na hodinky. Aplikace Oral-B pro chytré telefony vám mezitím sdělí poslední aktuality včetně počasí.

Vychytané příslušenství

Držák na chytrý telefon, cestovní pouzdro se zabudovaným USB portem na cesty i náhradní kartáčkové hlavy se hodí. Nutno zmínit i lithium-iontovou baterii, která na jedno nabití vydrží až dva týdny denního používání.

Genius zakoupíte v běžných kamenných prodejnách i online, třeba na Alza.cz. Budete-li chtít geniální péči o ústní dutinu dopřát také své drahé polovičce, můžete sáhnout po provedení White, Rose Gold nebo novince Orchid Purple.

Petr Starý

 

Komentáře