Bratři Cliff a Allan Russellovi a Mallory Harrigan, rybáři z Kanady, byli jen několik kilometrů od pobřeží Labradoru, oblasti na východním pobřeží Kanady, když spatřili obrovský kus ledovce ve tvaru deštníku, na kterém se plavilo cosi neurčitého.

Muži si ihned řekli, je to tuleň, co jiného by to taky mohlo být. Když ale připluli blíž, zjistili, že se jedná o naprosto vyčerpanou polární lišku, která je bezmocně unášena dál na širé moře. Jak se vyškrábala na ledovec je záhadou, pravděpodobně ji tam ale dohnal hlad.

I přes vyčerpání se liška nechtěla nechat chytit a tvrdošíjně se bránila, zachránci ji ale nakonec dostali do sítě a vzali na loď. Dle fotografií je vidět, že přišli za pět minut dvanáct. Zvířátko bylo podvyživené a silně vystresované. Na palubě jí dali napít a nažrat, což lišku zklidnilo. Jelikož se jinak zvíře zdálo zdravé a v pořádku, bylo vypuštěno na nejbližším bezpečném místě zpátky do přírody.

FOTO: Na lodi se liška už tvářila spokojeně

Na lodi se liška už tvářila spokojeně - gal11Na lodi se liška už tvářila spokojeně - gal12Na lodi se liška už tvářila spokojeně - gal13Na lodi se liška už tvářila spokojeně - gal15Na lodi se liška už tvářila spokojeně - gal14

MS

Komentáře