Také ráno stojíte v koupelně před zrcadlem a bojujete s úpravou vašich vousů a chloupků? Chcete hladkou tvář, jednodenní, třídenní nebo desetidenní strniště? A proč ho vlastně? Odpovíme na všechny vaše otázky.

Dokonale hladká pleť

Dokonale hladká pleť vypadá upraveně, a navíc neškrábe vaše drahé polovičky při líbání. Řada žen ji dokonce (některé marně) vyžaduje a je to věčný boj v ustálených vztazích o tom, kam až nechá žena partnera dojít (čti dorůst). Kdo kapituluje, ten se holí denně, ale dosáhnout skutečně čistého oholení “na nulu” není tak snadné, jak by se mohlo zdát. 

Pro perfektní oholení by měla být prvním krokem exfoliace pleti za pomocí peelingu, která připraví na následné holení vaši pleť i vousy. Poté naneste na pleť kvalitní pěnu či gel na holení, a to v dostatečném množství, abyste zajistili hladký skluz holicího strojku či žiletky po tváři. Pokud jste zastánci žiletky, holte se vždy ostrou žiletkou a v průběhu holení ji často proplachujte vodou. Nejprve byste měli svou tvář holit po směru růstu chloupků, pokud však toto holení nebude dostačující, oholte ji ještě jednou proti směru růstu chloupků. Precizní výsledek holení však docílíte mnohem jednodušeji a bezpečněji s kvalitním holícím strojkem, který se snáze přizpůsobí všem konturám obličeje. Po holení umyjte tvář od holicí pěny a ošetřete pokožku pleťovým hydratačním krémem nebo kvalitní vodou po holení.

Jednodenní, třídenní nebo desetidenní strniště?

Strniště je jedna z nejoblíbenějších úprav vousů. Správně upravené strniště dokáže zakrýt nedokonalosti či pozůstatky po akné, a zároveň vám dodá na mužnosti. Alespoň takové, jakou vídáme na stříbrném plátně. Jednodenní strniště se občas také nazývá stín o páté, podle toho, jak správným chlapákům narostly vousy od ranního holení po dlouhém dnu v kanclu (od devíti do pěti). Je to prostě to jednodenní strniště, které si ale můžete snadno vyrobit. Stačí nechat vousy odrůst den nebo dva (podle toho, jak rychle vám rostou) a nastavit výšku střihu na strojku na nějaké čtyři milimetry, s tím že krk si musíte oholit do hladka. Docílíte tím velmi módního a oblíbeného tvarování vousů.

Ještě populárnější je třídenní strniště, které dostal na výsluní v osmdesátých letech zpěvák George Michael nebo herec Don Johnson v televizním seriálu Miami Vice. Dnes ho vídáme na spoustě celebrit i mužů, pro které je pohodlnější se holit dvakrát za týden. Abyste vypadali sexy nedbale, musíte vynaložit nějaké to úsilí. Alternativou je desetidenní strniště, ale na to musíte mít ty správné geny a tvar vousů (tomu se dá samozřejmě při dodatečných úpravách pomoct), jinak budete vypadat prostě jen zanedbaně.

Jak na správné strniště? Prvním krokem by měla být exfoliace pleti – použít můžete jakýkoliv obličejový peeling z obchodu, nebo si doma vyrobit svůj vlastní, například z kávy nebo cukru. Díky peelingu zbavíte pleť odumřelých buněk, zjemníte ji a především zjemníte i vousy a připravíte je na následné holení a zastřihování. Po provedeném peelingu, který vám zabere maximálně pár minut, vezměte do ruky kvalitní holicí strojek se zastřihovačem, nastavte na něm požadovanou délku a pusťte se do úpravy. Dejte si pozor na to, abyste vždy holili vousy proti směru růstu. Jakmile budete mít zastřiženo, vytvarujte kontury a vyčistěte oblast krku, na kterou se při holení často zapomíná. Po holení věnujte čas také hydrataci pleti, na kterou použijte jakýkoliv pleťový krém bez alkoholu. Tip na závěr: pokud chcete vašemu strništi dodat šmrnc, zastřihněte knír a bradu méně než zbylé partie – díky tomu bude vaše strniště ještě o chlup (ha!) výraznější.

Každý muž má mít nůž

Ale nožem se opravdu neholte, je to – doslova – o krk! Dobré rady (viz výše) nic nestojí, dobrý strojek už vás něco stát bude. Když si ale zvolíte Braun, tahle investice se vám na vaší tváři mnohonásobně zhodnotí. Představíme vám řady 5, 6 a 7, s nimiž můžete spokojeně růst stejně jako vaše vousy:

Braun Series 5 

Holicí strojek Braun Series 5 je výkonný pomocník, který ocení především mladí muži, kteří s holením teprve začínají. Disponuje Li-Ion baterií s prodlouženou životností, 100% vodotěsností, díky které se můžete holit za mokra i za sucha a ergonomickou rukojetí, která vám zajistí snadné a pohodlné oholení. Tři flexibilní prvky a několik nástavců umožní hladké a jednoduché oholení a přizpůsobí se všem konturám obličeje. Pomocí snadno vyměnitelných nástavců Easy Click vylepšíte strojek o další funkce na úpravu vousů, chloupků na těle a umožní vám také čištění obličejové pokožky. Díky systému EasyClean ho navíc vyčistíte pod tekoucí vodou snadno a rychle bez zbytečného sundávání holicí hlavice.

Braun Series 6 

Holicí strojek Braun Series 6 je špičkový pomocník, který vám zajistí bezchybnou úpravu vousů i chloupků za každé situace. Disponuje výkonnou Li-Ion baterií s prodlouženou životností, která vydrží až 3 týdny holení na 1 nabití, 100% vodotěsností, díky které se můžete holit za mokra i za sucha a ergonomickou rukojetí s měkkým úchopem, díky které bude proces holení pohodlný a snadný. Technologie Senso Flex se stará o šetrný průběh holení i citlivé pokožky a minimalizuje její podráždění. Díky velkému množství nástavců a jednoduchému systému Easy Click si upravíte vousy i chloupky libovolně podle nálady a stylu – k dispozici máte zastřihovač vousů, přesný zastřihovač, nástavec na strniště, nástavec pro péči o tělo a čisticí kartáček na obličej. 

Braun Series 7 

Holicí strojek Braun Series 7 je tím pravým pro náročnější zákazníky, kteří si potrpí na nejnovější technologie, funkční design a perfektní výkon. Disponuje výkonnou Li-Ion baterií s prodlouženou životností, která vydrží až 3 týdny holení na 1 nabití, 100% vodotěsností, díky které se můžete holit za mokra i za sucha a ergonomickou rukojetí s měkkým úchopem, díky které bude proces holení pohodlný a snadný. Technologie AutoSense automaticky přizpůsobí výkon strojku hustotě vousů a zajistí tak dokonale hladké oholení i těch nejodolnějších vousů. Díky nástavci Easy Click můžete svůj strojek snadno a rychle přizpůsobit každé vaší potřebě jednoduchým nacvaknutím nástavců. Holicí strojek obsahuje v balení několik různých nástavců, které pokryjí veškeré vaše požadavky: zastřihovač vousů, přesný zastřihovač, nástavec na strniště, nástavec pro péči o tělo a čisticí kartáček na obličej. Díky hlavici 360° Flex dosáhnete bezchybného oholení i na obtížně dostupných místech. Čisticí a nabíjecí stanice 4v1 SmartCenter sama zvolí nejvhodnější čisticí program, strojek vyčistí, nabije a promaže břity, aby při dalším holení byly opět ve skvělé kondici. 

Stanici lze dokoupit i samostatně, pokud jí vámi zvolený model nedisponuje. Stanice je kompatibilní se všemi holicími strojky Series 5, 6 a 7 nové generace.

Komentáře