Range Rover, to je vždy třída sama pro sebe. Ale tenhle Range Rover nejen, že jede jako splašený, ale navíc vás zahrne takovým luxusem, že si cestu bez něj po pár dnech už ani nedovedete představit. Potřebujete jediné: plnou peněženku.

Nádherná světle modrá metalíza Byron Blue doslova září do automobilové šedi současnosti. A je úplně jedno, jestli jste na parkovišti před supermarketem, v Praze na Pařížské, nebo na pikniku u lesa. Jeho Výsost vypadá urozeně v každé situaci, zvláště když se zaměříte na klasické „krabicové“ proporce, „žábry“ na předních dveřích a ten neskutečně natažený a zvedající se zadek. Ano, své předky Range Rover nikdy nezapíral a není tomu ani teď. Nejen v noci pak vynikne typická grafika jak předních, tak zadních LED světel.

Uvnitř Range Roveru Autobiography najdete ráj na kolech. Vpředu jste zahrnuti luxusem, který je vkusně kombinován s hi-tech dotykovými displeji. Dva najdete na středovém panelu, jeden před volantem, všechny s příkladnou a důvěrně známou grafikou a hlavně – jsou responzivní a fungují! To se dá naštěstí říci nejen o displejích, ale také o vozu, jako celku. Nastavitelný podvozek s jízdními režimy funguje na jedničku, a ten motor! Elektrickým kompresorem a klasickým turbodmychadlem přeplňovaný třílitrový benzinový šestiválec se práce rozhodně nebojí. Můžete ho šimrat, můžete mu dát co proto, vždy reaguje s příkladnou dochvilností a přesně požadovanou silou. Aby ne, když máte pod nohou 550 Nm točivého momentu a svižnost se stará stádo 400 koní. Pravda, po městě sice není spotřeba úplně nejpříznivější, ale na delší cesty se dostanete pod 10 litrů benzinu na 100 km, což je ve 2,5 tuny vážícím monstru, které má aerodynamiku rodinného domku, skvělý výkon! Notabene, když si u toho hovíte v odvětrávaných kožených sedačkách a máte puštěnou masáž zad. Pohodlí a opulence si dosyta užijete také na zadních sedadlech. Ale to si buď musíte pořídit šoféra, nebo si pořídit děti a cestou je vzadu hlídat.

Range Rover P400 Autobiography je dalším pokračovatelem bezchybné linie britské automobilky. Vypadá elegantně, je pohodlně, jezdí fantasticky a prakticky nemá chyby. Za prvotřídní zboží je ale potřeba pustit nějakou zlatku. Základní Range Rover SDV6 HSE pořídíte za 2 819 300 Kč, námi testovaný model P400 Autobiography včetně doplňkové výbavy přišel na 3 959 080 Kč. Není to málo, ale pokud bychom chtěli investovat do nového automobilu tolik peněz, neváhali bychom ani chvilku a Range už by nám parkoval v garáži.

Text: Lukáš Novák
Foto: Michal Houdek

Komentáře