Herně zpravodajský web GAMES.cz redesignoval své webové stránky. Cílem je nabídnout modernější vzhled a rychlejší načítání obsahu s důrazem na mobilní zařízení. Poslední úpravy webu proběhla v roce 2010.

„Kompletní redesign vzhledu pro nás byl naprostou nutností, a to především v oblasti mobilního zobrazení. Celkově ale chceme dohnat současné trendy a posílit svou pozici na špičce české herní žurnalistiky. Kvalitní obsah potřebuje i odpovídající formu a věřím, že tu nyní máme,“ říká Aleš Smutný, šéfredaktor GAMES.cz.

„Hlavním požadavkem na nový vzhled a funkčnost bylo zatraktivnění poskytovaných informací a plnohodnotný a moderní vzhled na mobilech. Čtenář by se měl na stránce orientovat na první načtení a vědět, kde najde top obsah a kde každodenní zpravodajství. Jedním z dalších bodů redesignu bylo efektivnější umístění reklamy a souvisejícího obsahu. Video sekce, která se s příchodem Alžběty Trojanové posunula výrazně vpřed, dostává na homepagi trvalé, náležitě exponované místo,“ dodává Aleš Smutný.

Podle dubnových dat průzkumu návštěvnosti NetMonitoru představovala měsíční návštěvnost GAMES.cz více než 300 000 reálných uživatelů. V kategorii gaming zpravodajství jde o druhý nejnavštěvovanější web českého internetu.

Společnost TISCALI MEDIA, a.s. která web vlastní a provozuje před týdnem spustila web Profigamers.cz, který doplňuje obsahově GAMES.cz o zpravodajství z prostředí esportu.

Komentáře