Akci Roušky pro všechny spouští Praha 14 ve volnočasovém centru Plechárna. Každý, kdo umí ušít roušku, se může do této akce zapojit. Látka bude dobrovolným švadlenám dovezena až domů. Stačí vyplnit jednoduchý formulář nebo zavolat na telefonní číslo 281 005 235 či napsat na starosta@praha14.

Roušek je stále velký nedostatek. Potřebují je nejen obyvatelé, ale také zdravotníci nebo učitelé v mateřských školkách. Z toho důvodu se na Plechárně scházejí všechny nadšené švadleny s cílem ušít jich co nejvíc. A o pomoc žádají všechny zručné dobrovolníky a dobrovolnice.

„Jde zatím o provizorní systém distribuce pro zdatné švadleny. Postupně chceme v centru Plechárna rozjet distribuci střihů, látky, a hlavně pak hotových výrobků. Čtrnáctka šije roušky pro všechny,“ říká starosta Prahy 14 Radek Vondra.

Podle starosty je aktuálně k dispozici 700 metrů látky a další je už objednána. Aktuální informace o distribuci látky a roušek lze také sledovat na facebookovém profilu Prahy 14.

Roušky šité na Plechárně jsou pro obyvatele Prahy 14 zdarma. Ti, kdo je potřebují, mohou vyplnit formulář a Odbor hospodářské správy se postará o jejich doručení.

Komentáře