Triko s límečkem už zvládlo přežít všechny módní éry a trendy a nejinak tomu jistě bude i v budoucnu. Jeho fanoušci by se ovšem měli ujistit, zda v šatníku mají to pravé. Zde je náš „manuál k polu“.

1. Límeček vždy zastrčený 

Vypadá to, že se na nás zima letos už konečně vykašlala, ale jen v triku po ulici ještě raději nechoďte. Ochráníte tak nejen své zdraví, ale i image. Sáhnete-li po svém oblíbeném polo triku, zkombinujte ho třeba s kašmírovým svetrem. Dejte si ovšem pozor na dvě věci. Ať je svetr velikostně tak akorát – prostě ani příliš obepnutý, ale ani ne volný  (to samé ostatně platí i o velikosti trika). Bylo by totiž celkem fajn, aby triko nebylo pod svetrem moc vidět, aby na něm nedělalo nežádoucí “hrboly”. A nyni to hlavní – VŽDY, prostě vždy, si dávejte pozor na to, abyste neměli límeček vystrčený ven, je třeba ho nechat uvnitř svetru. Za všech okoností, bez výjimky.

2. Ne se sakem, s džínami raději také ne

Zmíněný svetr nebo mikina – v pořádku. Na kombinaci polo trika a saka ale zapomeňte, zavání buranstvím. Ošemetná je i triko s límečkem plus džíny – naprosto přežité. Doporučujeme k němu raději kalhoty z lehčích materiálů, ohrnuté nad kotníky. A k nim nejlépe tenisky, samozřejmě bez ponožek, nebo naopak se silnějšími bavlněnými.

3. Límeček nechte v klidu

Zvednutý límeček? Au! Pak už stačí rozepnout knoflíky a image veskláka z Václaváku devadesátých let dokonána jest. Takže aby bylo jasno – límeček nechte v klidu ležet a knoflíky také zbytečně nerozepínejte. Rozhodně ne všechny a vlastně rozhodně ne víc než jeden. Ten horní. Úplně nejvíc cool je totiž vaše polo triko zcela zapnuté.

4. Pozor na velikost

Až se oteplí úplně a vy vyrazíte ven, nesmíte být za trapáky – vaše polo musí sedět dokonale. Pozor na jeho délku. Jestliže ho nosíte nezastrčené do kalhot, mělo by končit na vašich bocích. Rukávy by měly obkreslovat vaše bicepsy a končit v jejich polovině (mohou být i o trochu delší). Jak už bylo řečeno, polo triko je nejvíc stylové, když vám je přesně akorát. Ne příliš vypasované, v žádném případě volné. Prostě „casual chic“. A pokud vám to vaše postava dovolí, nikdy se ho nebojte nechat v kalhotech.

5. A co barvy? 

Rozhlédnete-li se po (českých) ulicích, zjistíte, že trika s límečkem se vyrábějí snad ve všech barvách světa, včetně sladkých pastelových odstínů. Brr, okamžitě zapomeňte. Naprostou a nejvíc stylovou jistotou je vaše polo v neutrálnějších barvách. Bílá, černá, tmavě modrá. A nás teď nejvíc baví nesmrtelné triko s límečkem v šedé. A co vzor? V žádném případě! Maximálně slabý proužek.

Martin Hradecký

Komentáře