Velmi oblíbeným dárkem pod stromečkem je v posledních letech instantní fotoaparát Instax. Ať už se chcete nechat překvapit, nebo si udělat radost sami, jsme tady, abychom ,,Ježíškovi” pomohli s výběrem pěkně v klidu z domova.

Začneme horkou novinkou, a to Instax Square SQ1. Jde o foťáček, který dokáže za 90 sekund vytisknout pořízený snímek ve čtvercovém formátu. Stačí jen pootočit objektiv a začít fotit. O nic dalšího se nemusíte starat, veškerou práci odmaká za vás – je totiž plně automatický. Nabízí jednoduché ovládání, krásný design a spoustu zajímavých funkcí. Jednou z nich je třeba Selfie režim pro ještě lepší selfíčka. Na přední straně vedle objektivu je umístěno praktické zrcátko, s nímž můžete zkontrolovat, jak bude autoportrét vypadat. Selfie režim navíc s úspěchem využijete i k focení nejrůznějších detailů. Módní vzhled podtrhují tři trendy barvy, ve kterých je novinka dostupná – křídově bílá, cihlově oranžová a ledovcově modrá. Svůj styl přivedete k dokonalosti pořízením stejnobarevného koženého pouzdra s řemínkem.

Druhý, a zároveň kvůli výhodné ceně jeden z nejoblíbenějších modelů Instax, je fotoaparát Mini 11. Jako vůbec první ze základní řady fotoaparátů instax zvládne mini 11 automaticky nastavit scénu. Sám tedy rozezná úroveň okolního osvětlení a aktivuje se stisknutím tlačítka spouště. Tato funkce rozpozná, zda je potřeba expozici přisvětlit bleskem. Díky tomu už se nemusíte bát ani nočních snímků. Na výběr navíc máte z celkem pěti barev, takže se můžete rozhodnout, která vašim blízkým sedí lépe.

Jako třetí jsme pro vás vybrali mobilní tiskárnu Instax Mini Link. Fotoaparát k ní vůbec nepotřebujete. Její hlavní výhodou je, že ji můžete jednoduše propojit s vaším mobilem pomocí Bluetooth a tisknout si fotky rovnou z něj. Instax Mini Link nabízí svoji vlastní aplikaci, kterou zdarma stáhnete pro telefony se systémy iOS nebo Android. V aplikaci si jednoduše fotky upravíte, přidáte rámečky, filtry nebo jiná vylepšení, a pak už jen stačí váš výtvor vytisknout.Ať už se vám zalíbily fotoaparát Instax Mini nebo tiskárna, vždy musíte myslet na Instax filmy, bez nich to totiž nepůjde. Filmy se naštěstí dají často velmi výhodně pořídit v balíčcích podle vašich potřeb. Nezapomeňte ani na fotoalba, do kterých pak můžete snímky řadit, nebo nejrůznější samolepky, jimiž ozdobíte vaše fotky nebo alba.

Petr Starý

Komentáře