Před blížícími se komunálními volbami na povrch vyplouvají více či méně bizarní kauzy na různé místní politiky. Jedním z nich je místostarosta Zličína Jaroslav Kubík. Ten je v různých zvolených funkcích na Zličíně už 12 let. A jak se zdá, tak celou dobu nemluví pravdu o tom, kde ve skutečnosti bydlí.

Podle serveru Info.cz má Kubík oficiálně uvedené trvalé bydliště na Zličíně, v bytě, kde ale ve skutečnosti žije jeho dcera. Reálně pak místostarosta bydlí se svou manželkou v rodinném domě Třebonicích. Ty jsou však mimo volební obvod Zličín a tudíž by neměl Kubík mít právo na okrajové městské části Prahy kandidovat. „Nejvíce bizarní na celé věci je ale skutečnost, že Kubíkovi vyplácí odměnu za jeho funkce na městském úřadě tajemnice, která je ovšem zároveň u Kubíkovou manželkou a tudíž dobře ví, jak se má situace s jeho reálným bydlištěm doopravdy,“ kroutí hlavou nad povedeným family byznysem jeden ze zličínských občanů.

Podle serveru G.cz, který se kauze také věnoval, má navíc na městském úřadě různé placené funkce i dcera Kubíkových. Tím se rodinný penězovod ještě posiluje. V celkovém objemu pak Kubík neoprávněně za dobu svého působení na Zličíně získal několik milionů korun. „To už je pořádnej balík. Tohle prostě není Zličín, ale spíše Zločín,“ naštvaně uzavírá kritik rodiny Kubíkových. Na obhajobu zličínského místostarosty je třeba poukázat, že podobné fingované bydliště mělo v minulosti mnohem více politiků, a to i z řad těch nejvýše postavených. Většina z nich ale od podobných praktik po kritice ze strany médií upustila. Na rozdíl od místostarosty Zličína.

Komentáře