Přípravy na druhý ročník mladoboleslavského festivalu kreativních lidí Maker Faire, který proběhne 12. a 13. září v prostorách Pluhárny, jsou v plném proudu. Letošní program opět představí možnosti technického a digitálního vzdělání. Jste kutil, nadšenec, všeuměl nebo vynálezce a nebojíte se své nápady ukázat veřejně? Nezapomeňte se do 14. srpna přihlásit. Hlavním partnerem festivalu je Nadační fond ŠKODA AUTO, vstup je zdarma.

Po loňském úspěchu ve dnech 12. a 13. září prostor Pluhárny a Havlíčkovou ulici opět oživí oslava všech kreativních lidí, tvůrců, kutilů, bastlířů a vynálezců. Na festivalu, na který loni dorazilo přes 2 500 návštěvníků, se předvede přes 30 makerů-kutilů 21. století. Konat se tu budou také tvořivé workshopy a interaktivní instalace. Tvůrci představí formy tvoření od nejrůznějších technologií až po tradiční řemesla, festival tak zaujme všechny od studentů, rodiny s dětmi, profesionály i seniory.

Maker Faire Mladá Boleslav je festival otevřený všem, kdo mají chuť sdílet své nápady a projekty, které vznikají v dílnách, ateliérech nebo třeba jen v garáži. Stačí svůj projekt zdarma přihlásit do 14. srpna na webu https://mladaboleslav.makerfaire.com/.

Pluhárna je mladoboleslavské kulturní centrum, které vzniklo v netradičních prostorách bývalé tovární haly za Střední průmyslovou školou v Mladé Boleslavi. Živo tu je i přes léto, zajít můžete třeba na netradiční PubQuiz. Aktuální program sledujte na Facebooku.

Komentáře