Na světě jsou dva druhy lidí – zaprvé ti, kteří milují táboření a vůbec jim nevadí drsné prostředí a nepohodlí, ba právě naopak. A pak jsou ti, kteří milují luxus a pohodlí, a tudíž táboření rádi nemají. Ale je tu ještě jedna úzká sorta lidí, kteří bez mrknutí oka zaplatí sumu, za níž by se dalo pořídit Porsche 911 GT3, aby tábořili v luxusním kempu na jednom z nejdrsnějších míst naší planety. Antarktida je díra, a to nejen ve ve smyslu geografickém, ale zároveň obchodním: díra na turistickém trhu.

Vnitrozemí ledového kontinentu je prakticky jedna obrovská pustá bílá poušť. A na jednom místě z ní vyrůstá další „Bílá poušť“ neboli White Desert – kempingový rezort. Shluk kupolí připomínajících ekymácká iglú, ale zároveň i obydlí někde na Měsíci nebo na Marsu. Jsou vyrobená ze sklolaminátu, který výborně izoluje proti zimě, a uvniž je proto teplo jako v pokojíčku. A nejen to – všechna tato obydlí jsou dokonale vybavena: mají vlastní kuchyň a koupelnu, obývák a ložnici s dřevěným nábytkem okrášleným košešinami a také dobře zásobenou knihovnu i bar se šampaňským, které je v ceně tohoto ‚pobytového zájezdu‘. Zájezdu stejně luxusního jako dobrodružného, a k tomu – jak dodává její pořadatel – také s nulovou uhlíkovou stopou.

FOTO: Podívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa

Podívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - campPodívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - loungePodívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - trekking-below-the-icefallPodívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - chicks-in-a-crechePodívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - gulfstream
Další fotky
Podívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - the-dining-roomPodívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - entering-the-ice-tunnelsPodívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - white-desert-4Podívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - protective-parentsPodívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - white-desert-5Podívejte se na luxusní kemping v ledovém konci světa - white-desert-camp-on-the-edge-of-the-frozen-lake

Do kategorie „glamping“ neboli glamorous kemping, tedy luxusní kempování za luxusní ceny, spadá tento resort zcela právem. Nejen proto, že zde týdenní pobyt vyjde na 80 tisíc dolarů na osobu (ačkoli se sem můžete vypravit i jen na jeden den na otočku z Kapského města, což vyjde osminásobně levněji). Nejen proto, že se zde kempuje pouze dva měsíce v roce, v listopadu a Prosinci, tedy na vrcholu Antarktického léta. A nejen proto, že zde pobývaly známé osobnosti jako princ Harry nebo austronaut Buzz Aldrin. Ale hlavně proto, že vedle povalování ve vyhřátých a luxusně vybavených „podech“ tu na návštěvníkyčeká množství různých outodorových aktivit. Pod vedením 11 členů místní posádky, kteří vám připraví výlety na míru, tu zažijete šplhání po ledových skalách, prolézání ledových tunelů, lyžování v závěsu za drakem nebo let nad jižním pólem. Můžete též navštívit jednu z blízkých vědeckých základen nebo sledovat tučňáky císařské – ty sice uvidíte i leckde u nás v zoo, ale určitě ne v jejich skutečně domácím ledovám prostředí a v množství přes šest tisíc kusů.

Více o výletech soukromým tryskáčem do luxusního kempingu na skutečném konci světa na jdete na stránkách www.white-desert.com.

Radek Kovanda

 

A zde se ještě podívejte na 8 cool míst, která musíte navštívit v Německu.

 

 

Komentáře