Na břehu přehradní nádrže Lipno, největší vodní plochy v České republice, v současné době vzniká exkluzivní areál MOLO Lipno Resort. Jeho unikátní koncept z pera pražské kanceláře mezinárodního architektonického studia Chapman Taylor kombinuje soukromé luxusní apartmány uprostřed přírody s pětihvězdičkovým servisem přilehlého hotelu. Vzniká tak místo pro plnohodnotný druhý domov, který svým obyvatelům poskytne celoroční komfortní zázemí pro odpočinek i aktivní trávení volného času mimo kulisy města.

Prémiové apartmány s veškerým pohodlím

V projektu MOLO Lipno Resort je kladen důraz na výjimečnost, kvalitu, detail a komfort. Dostupné jsou designové bytové jednotky o dispozici 1+kk až 5+kk, ke kterým náleží sklepy a kóje pro pohodlné uložení sportovního vybavení. Většina bytů disponuje prostornými balkony nebo terasami s překrásným výhledem na hladinu Lipna, jež vybízí ke klidné relaxaci a romantickému stolování při západu slunce. 

Výjimečnost resortu se odráží také v jeho komplexním pojetí – pětihvězdičkový hotel nabízí příjemné wellness centrum a fine-diningovou restauraci, 150 metrů dlouhé dřevěné molo láká k úžasným procházkám, rezidenti i veřejnost si budou moci zaplavat ve vyhřívaném bazénu s filtrovanou vodou plovoucím přímo na hladině Lipna. V bezprostředním sousedství luxusních apartmánů se rozprostírá Marina Lipno, která se ráda stane domovem pro plachetnici nebo člun budoucích obyvatel tohoto neobyčejného komplexu. Kotvit v ní mohou lodě o délce až 10 metrů. 

Jachting, cyklistika, rybaření i snowkiting

MOLO Lipno Resort nabízí unikátní zázemí pro širokou škálu rozdílných sportovních aktivit. V letních měsících si rezidenti mohou užívat různé vodní sporty – jachting, windsurfing, kiteboarding nebo paddleboarding. Okolí vodní nádrže je ideální pro cyklistické výlety, adrenalinem nabité zážitky v Bikeparku Lipno či sjezdy blízkého singletrailu. Jezerní in-line stezka, která kopíruje břeh přehrady, je díky půvabné scenérii a hladkému povrchu skvělým místem pro bruslení. Lipno je navíc vyhlášenou lokalitou pro sportovní i rekreační rybaření. Jeho vody oplývají pestrou skladbou druhů ryb – od chutných candátů, přes dravé štiky až po kapitální sumce. Milovníci koní si přijdou na své v jezdeckých klubech v okolí.

Během tuhých zim je proslulé bruslení po zamrzlé hladině přehrady. Rozlehlá plocha a příznivé povětrnostní podmínky vytváří rovněž vhodné prostředí pro provozování snowkitingu. V blízkosti nových bytů na Lipně se nachází desítky kilometrů upravených běžeckých tratí po nádherné šumavské krajině. Pro příznivce sjezdového lyžování a snowboardingu je nedaleko několik lyžařských areálů, například oblíbený skiareál Lipno nebo rakouský Hochficht

Budoucí obyvatelé MOLO Lipno Resort vždy načerpají ve svém druhém domově dostatečnou zásobu energie na rušný život ve městě. Z rozmanité nabídky sportovního vyžití ve všech ročních obdobích, které okolní příroda nabízí, si vybere každý. A to pohodlně bez jakýchkoliv starostí, protože všechny služby v té nejvyšší kvalitě najde na jednom místě. Na detailech záleží, potěší a mnohdy rozhodnou o výběru. V projektu se myslelo i na speciální nájezdy v garážích pro sportovní vozy, i velká SUV. Plánovaná je také dobíjecí stanice.

Petr Starý, advertorial

 

Komentáře