Při opravách jedné z budov diplomatického zastoupení Vatikánu v Římě byly nalezeny kosti. Detektivové mají za to, že nález úzce souvisí s 35 let starým případem zmizení dcery bývalého úředníka Prefektury Papežského domu, patnáctileté Emanuely Orlandiové. Ostatky v současnosti zkoumají experti v policejní laboratoři.

Zmíněná dívka zmizela beze stopy 22. července 1983. Naposledy byla viděna, když šla na hodinu klavíru. Čtyřicet dní na to zmizela další patnáctiletá dívka Mirella Gregoriová. Stejně jako Emanuela, ani ona se nikdy nenašla.

Vyšetřovatelé chtějí nyní zjistit, zda se DNA shoduje ať už s jednou, nebo oběma pohřešovanými dívkami. Případy do dnešního dne nebyly uzavřeny.

Nádherný „Hadí ostrov“ je úplně opuštěný. Protože kdo tam vstoupí, toho čeká jistá smrt

Teorií a dohadů, které se snažily celý případ rozplést, byla celá řada. Kauza Emanuely Orlandiové byla spojováva s Mehmetem Ali Agcou, který se pokusil o atentát na papeže Jana Pavla II.

Únosem dívky se mělo, prostřednictvím vydírání, docílit jeho propuštění. Možným scénářem mohlo být i to, že se otec dívky měl dostat k nějakým ožehavým dokumentům a jistí lidé na něj chtěli mít páku. Další hypotéza mluví o spojení Svaté stolice s mafiány v mocenské hře za vatikánskými zdmi. Nic z toho se nikdy neprokázalo. Přinejmenším až dodnes.

Petr Starý

Sám za jeden den zabil 50 Němců a zahnal celou tankovou divizi. Nejvíc vyznamenávaný voják si nakonec podmanil i Hollywood

Komentáře