Říká se, že nejvýhodnější investice je koupě nemovitosti. Ale co kdybyste si pořídili věc movitou, která je de facto nemovitostí? Vaším novým útočištěm se může stát obytná jachta. Navíc v tom nemusíte být sám, aby vám zbylo ještě dost prostředků na cestování s vaším novým mobilním domovem. Můžete obytnou jachtu sdílet.

Přesně tak to udělali spolumajitelé největší a nejluxusnější obytné jachty světa. Jmenuje se příznačně The World, je dlouhá bezmála 200 metrů a má 12 palub. Na jachtě najdete neuvěřitelných 165 luxusních apartmánů různých majitelů a takové možnosti, jako je návštěva kina, galerie, butiků nebo michelinských restaurací, jsou zde naprostou samozřejmostí.

FOTO: Co skrývají paluby největší obytné jachty?

Co skrývají paluby největší obytné jachty? - 1_cas-vyploutCo skrývají paluby největší obytné jachty? - 2_jeden-z-luxusnich-apartmanu-na-jachteCo skrývají paluby největší obytné jachty? - 3_bazen-jako-v-luxusnim-hoteluCo skrývají paluby největší obytné jachty? - 4_vecer-ve-vinarneCo skrývají paluby největší obytné jachty? - 5_postele-v-balijskem-stylu-na-nichz-muzete-prenocovat-pod-hvezdami
Další fotky
Co skrývají paluby největší obytné jachty? - 6_a-takhle-to-jachte-slusi-v-pristavu

Vykoupete se v jednom i více bazénech, zahrajete si na kurtu tenis, půjdete si zacvičit a nakonec si dáte ten nejlepší a nejopojnější koktejl a další den je ten tam. Ano, díky chvílemi naprosté neuvěřitelnosti a všudypřítomnému luxusu vám čas na The World utíká zatraceně rychle. Jediné, co vás uklidňuje, je to, že jeden z vašich bytů na lodi patří právě vám.

The World má sice 142 spolumajitelů, ale nemusíte mít strach, že byste o sebe během plaveb zakopávali. Všichni na jachtě tráví pouze část ze svého roku, takže nemusíte mít obavu, že by se na vás nedostalo lehátko u bazénu. Stejně takse nebojte, že byste se pořád někam plavili. Obří jachta zastavuje ve více i méně známých přístavech, kde kotví dostatečně dlouho na to, abyste si každé místo mohli dosyta užít. A jede se dál.

Abyste ale nekupovali zajíce v pytli, můžete si nejprve na jednu plavbu uvolněný byt pronajmout, a až pak se rozhodnout, zda ho koupíte, či ne. A to je fér.

Martin Hradecký

A zde se můžete podívat do zákulisí natáčení filmu Titanic.

Komentáře