Brooks Brothers není jen neslavnější značka s pánskou módou ve Spojených státech amerických, ale doslova skutečná americká instituce, kterou v roce 1818 založil Henry Sands Brooks jako první ready-to-wear obchodní středisko. Od té doby značka Brooks Brothers udává směr pánské módy po celém světě. A nyní konečně otevírá i první obchod v České republice. Udělejte si nadčasovým oblekem nebo svetrem z jarní kolekce radost, která vám vydrží.

Revoluce na trhu

Svůj první konfekční oblek prodala firma v roce 1845, což byla v době krejčovských salonů v USA absolutní novinka. Její příběh však nezrcadlí jen historii módy. Čteme v něm rovněž dějiny Spojených států. Věrným zákazníkem byl například prezident Abraham Lincoln – kabát od Brooks Brothers měl na sobě během své druhé inaugurace do úřadu prezidenta v roce 1864. Nakupoval tu i J. F. Kennedy, který na své svatbě s Jacqueline Lee Bouvierovou věnoval družbům nadčasové deštníky této značky.

Dvě století tradice, neustálé vylepšování a výjimečná kvalita. Není divu, že zákazníci považují Brooks Brothers za mnohem víc než jen obchod. A nejde pouze o muže – stejnou péči s důrazem na detaily věnuje značka i dámským modelům.

Matthew Coppedge v obleku značky Brooks Brothers

Normální je, když padne

Za dvě stě let svých návrhářských a krejčovských zkušeností zjistili Brooks Brothers o proporcích lidského těla první poslední. To je důvod, proč jejich obleky, kabáty i dámské šaty tak skvěle sedí. Téměř veškeré produkty vznikají v dílnách v USA. Výjimkou jsou luxusní svetry vyrobené z nejkvalitnějších přízí v Itálii. Způsob výroby a design se během let prakticky nezměnil. Značka současně světu dala košili button-down (původně určenou na polo), která se dodnes ve Spojených státech těší velké oblibě.

Pro oblek do Myslbeku

Značková prodejna v pražské Nákupní galerii Myslbek se stane novou zastávkou na výpravách za módou pro každého, kdo dokáže ocenit dokonale padnoucí byznysové i smart casual modely s americkou kvalitou a tradicí. Slovy Claudia Del Vecchia, generálního ředitele Brooks Brothers: „Nejsme dobří, protože jsme tu dlouho. Jsme tu dlouho, protože jsme dobří.“

Texas nosí Pradu. Kde se uprostřed vyprahlé pustiny vzala výkladní skříň světoznámé módní značky?

Komentáře