Vláda jde našim občanům opět příkladem. Trvalo zhruba jeden den, co náš Ministr zdravotnictví Jan Blatný a hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová upozornili na to, že bychom měli omezit pohyb mezi kraji. Následující den totiž náš ministr nespavosti Karel Havlíček vyrazil společně se svým psím miláškem na výlet lokálkou do jižních Čech, teda vlastně do Mordoru.

Kážou domov, užívají výlety

Víte, jak se řekne vtip na 5 písmen? Ano, přesně tak – ČESKO. Vláda brečí, že počet nakažených v naší zemi neklesá, ale co s tím, když je zakázáno skoro všechno, co vás napadne. Zavřít fabriky je nemyslitelné, zakázat lidem nakupovat jídlo je nesmysl, takže co takhle zakázat lidem cestovat mezi kraji? Vláda uvažuje nad tím, že by zakázala cestování mezi regiony. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného z hnutí ANO by to bylo dobré, a tak občany přemlouvá k tomu, aby se zdržovali jen v kraji, kde žijí. Blatný doslova řekl, aby Češi zůstali doma, protože situace je špatná.

FOTO: 7 věcí, které vás před koronavirem neochrání

7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5291229689_88cc09412f_b7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - snimek_obrazovky_2020-03-03_v_12.45.147 věcí, které vás před koronavirem neochrání - bůh wiki7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - hornbach.cz7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - pixabay
Další fotky
7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5e302a5914398-43287 věcí, které vás před koronavirem neochrání - antibiotika pixabay

A jak na to zareagoval následující den ministr nespavosti a vicepremiér v jedné osobě? Vzal svého psího miláška a vyrazil vlakem do jižních Čech. Karel Havlíček patří mezi nejmocnější muže v této zemi. Zároveň je v naší zemi známý tím, že spí méně než Andrej Babiš a mezi jeho superschopnosti patří sezení na více místech najednou. Porušení doporučení Blatného ukázal Havlíček i na sociálních sítích, kde se pochlubil cestou se svým psím miláčkem. Lidé v diskuzích na Havlíčka zareagovali, že zatímco nás tu chce vláda zavírat a zakazovat nám pohyb, tak tu náš vicepremiér podniká cestu do Mordoru.

Ve světě internetu se v současnosti hovoří o tom, kolik Karel Havlíček pošle peněz na charitu za to, že porušil Blatného nezávazný příkaz. Podle nás nepošle nic, protože nic neporušil, ale zároveň nám naznačil, že když může na doporučení ministerstva zdravotnictví kašlat on, tak my taky.

Škoda Lakatoš

Komentáře