Co kdybychom vám řekli, že již za 10 sekund denně můžete zlepšit svůj spánek, vydělat více peněz, snížit pracovní stres a ještě zhubnout? Pravděpodobně byste si ťukali na čelo. Těch deset sekund věnujte pečlivému svlékání se před usnutím a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Nevěříte? Tohle jsou 4 důvody, proč se vám vyplatí spát na Adama a Evu.

1. Růženky usínají nahé

Pokud chcete zažít nerušený a kvalitní spánek, přestaňte se na noc přejídat a zahoďte flanelové pyžama.
To, že je kvalitní spánek nezbytný pro správné fungování našeho mozku, je neoddiskutovatelný fakt. Nedávný výzkum na univerzitě v Rochesteru dokázal, jak přesně to funguje. Když spíme, náš mozek odstraňuje toxické proteiny z neuronů, které jsou vedlejšími produkty naší každodenní nervové aktivity v bdělém stavu. Mozek tyto toxické proteiny odstraní pouze tehdy, pokud bude náš spánek kvalitní. Když si tedy nedopřejeme hluboký a nerušený spánek, toxiny se v buňkách budou usazovat, a postupně naruší naši mozkovou svěžest.
Abychom hluboký spánek podpořili, je důležité snížit teplotu pokožky během noci. Protože když nám nebude horko a nic nás nebude během noci škrtit, spánek bude o poznání kvalitnější. Pyžama si tudíž šetřete až na dobu, kdy kreativitu a duševní aktivitu budete chtít vyměnit za letargii.

2.    Svlékněte se ze stresu

Víme, že dlouhodobý stres není fyzickému ani psychickému zdraví prospěšný. Poškozuje imunitní systém a zvyšuje riziko srdečních onemocnění. O depresi, obezitě a snížení kognitivního výkonu ani nemluvě. Stres rozhazuje hladinu kortizolu v našem těle, a pouze kvalitní odpočinek jej znovu pomáhá dostat do rovnováhy. Vraťte se tudíž k bodu číslo 1., svlékněte se do naha a dosyta se vyspěte. Stres si pak půjde vlastní cestou…

3.    Čím nahatější, tím krásnější

Nahé spaní přináší mnoho zdravotních benefitů, včetně hubnutí. Studie provedená americkými národními zdravotnickými institucemi zjistila, že spánek má výrazný vliv na metabolismus těla.  Když správně spíme, naše tělo vytváří správné množství hnědého tuku, který nás udržuje v teple. Hnědý tuk produkuje teplo spalováním kalorií, a to až 300 krát více než jakýkoli jiný orgán v těle. Tím zrychluje náš metabolismus a napomáhá hubnutí. Kromě těchto metabolických účinků zlepšuje nahé spaní krevní oběh a zvyšuje uvolňování růstového hormonu a melatoninu, které jsou prospěšné proti stárnutí.

4.    Šaty dělaj člověka, nahota při spánku sebevědomí

Sebedůvěra není jen dobrý pocit, je to i pilíř úspěchu. Vybízí nás k tomu, abychom zkoušeli nové věci, přijímali výzvy a dokázali čelit nepřízni osudu. Studie z University of Melbourne potvrdila, že sebevědomí lidé vydělávají vyšší mzdy a jsou šťastnější než jejich méně sebejisté protějšky. Nahé spaní dokáže podpořit vaši sebedůvěru. Jak? Budete se totiž cítit pohodlně ve své vlastní kůži a naučíte se milovat své vlastní tělo. Tím vším podpoříte sebeúctu i zdravé seběvědomí a důsledky ve vašem životě na sebe pak nenechají dlouho čekat. Tak na co čekáte? Milujte se a svlékněte se!

Veronika Kratochvílová

A zde se podívejte, v jakém skromném příbytku žije Bill Gates.

Komentáře