Kolik z nás někdy využije schopnost rozdělat oheň pomocí klacku a kůry? Pravděpodobně už jenom Tom Hanks, který se ztrácí se ve svých filmech v pravidelných intervalech. My ostatní to ale asi nepotřebujeme. 

V každé éře historie lidstva byly určité atributy mužství. To, co chlap musel umět dělat. Boj s mečem se proměnil ve střelbu ze zbraně a následně v uvázání motýlka. Dnes však bojujeme tak maximálně pro zábavu v ringu. Gentlemanství je relativní a subjektivní pojem, přesto je ale několik věcí, které prostě musíte umět.

Vyměnit pneumatiku

To je ekvivalent boje s mečem ve středověku. Nikdy nevíte, kdy píchnete na cestě mezi ničím a ničím, nebudete mít signál a kolem se začnou scházet vlci. Lepší je umět vyměnit gumu, než jen čekat s telefonem v ruce u nepojízdného auta a doufat, že vás někdo vysvobodí. Není to jaderná fyzika.

Precizně umět namíchat alespoň jeden drink a uvařit dvě jídla

A tím není myšleno nalít víno do sklenice a udělat míchaná vajíčka – a i ty spousta lidí neumí tak, jak by se měla dělat. Naučte se umíchat Martini a tak dlouho se cvičte v Boeuf Bourguignon, až bude perfektní.

Rozpoznat, když je „ona doba měsíce“ u drahé polovičky a chovat se podle toho

Nakoupit čokoládu, nakoupit heřmánkový čaj a prostě vydržet maraton filmů s Gwyneth Paltrow. Muže dělá trpělivost, chápavost a ušlechtilost. Uvidí vás jako největšího hrdinu.

Střílet z luku na cválajícím koni zatímco po vás střílejí

Okey, to asi umět nemusíte, ale představte si, jak cool by to bylo.

Buď se naučit pít, nebo nepít vůbec

Jakmile vás „rozseká“ jeden panák vodky, radši zůstaňte u vody, nebo se vycvičte v usrkávání vína. Není nic horšího, než motající se chlap.

Číst alespoň jednu knihu měsíčně

Čtení vás nemusí bavit, ale krom informací přináší další vedlejší efekt – rozšiřuje slovní zásobu. Umět se dobře vyjadřovat a nejít ve věčném kruhu „no a tohleto tamto a taky hele tohle no víš co tohleto“ je základ, pokud vás někdo má brát vážně.

Mlčet ve správnou chvíli

Ve spoustě případů se vám nemusí něco líbit nebo vyhovovat, ale je dobré se naučit, kdy akce vyžaduje reakci a kdy ne. Kolika hádkám a rozvodům by se předešlo, kdyby muži neměli potřebu ironicky nebo ublíženě reagovat. Jako třeba Trump v konverzaci s Andersonem Cooperem. „On si začal“.

Dávat spropitné naprosto automaticky (a nepřemýšlet nad tím)

10 až 20 procent z částky, kterou utratíte. Cokoliv pod dvacku je málo, i za jedno espresso. Není nic horšího, než člověk co začne přepočítávat koruny a nechá si od obsluhy všechno vyskládat na stůl.

Respektovat všechny profese stejně

To, že je někdo arogantní k číšníkům, baristům nebo dělníkům je leda tak důkaz nulové sebedůvěry. Berte si příklad z prezidenta Obamy.

Komentáře