Nadcházející fotbalové mistrovství světa ve fotbale v Rusku je svátkem sportu nejenom pro jeho příznivce, ale i pro sázkové kanceláře. Ty totiž mají v ostře sledovaném turnaji byznysový vrchol roku, kdy se jim oproti jiným sportovním událostem zvedá několikanásobně obrat – při minulém MS v roce 2014 se např. sázkové kanceláři Maxi-Tip zvedl trojnásobně. Podle údajů kanceláře totiž její klienti tipují úplně na vše, co se s fotbalovým mistrovstvím pojí – od sázek na celkového vítěze až po ty bizarnější typu zahajovacího výkopu od Vladimira Putina v případě postupu Ruska do finále. A výjimkou nejsou sázky za stotisíce či miliony.

„Sázky na fotbal u nás hrají prim po celý rok. V případech mistrovství světa, ale i Evropy však naši klienti v dobrém slova smyslu šílí a zajímají je všechny vypsané sázky. Mezi lety 2013, kdy se v létě nehrál velký turnaj, a posledním fotbalovým mistrovstvím světa v 2014 byl nárůst obratu ve stejných měsících až zhruba 9x větší. V roce 2016 jsme pak zažili během měsíců června a července, kdy se turnaje tradičně konají, čtyřnásobný nárůst obratu oproti dubnu a květnu, kdy se odehrává mistrovství světa v hokeji. O Češích se říká, že jsou hokejovým národem, z hlediska sázek to ale zcela neplatí,“ vyjadřuje se k fotbalovému mistrovství světa Karel Kabrna, předseda představenstva Maxi-Tipu.

U Maxi-Tipu sázkaři nejvíce věří celkovému vítězství Brazílie, na kterou je vypsaný nejvýhodnější kurz na trhu 5.6:1. Brazílie, šampionát vyhrála naposledy v roce 2002. Druhým největším favoritem na vítězství je pak Německo. Z dalších týmů se věří Francii a Španělsku – na jejich vítězství je vypsaný kurz 7.55:1. Nejen nejlepší mužstva ale přitahují pozornost tipérů. Několik stovek tiketů již bylo prosázeno i na největšího outsidera turnaje Panamu a Saudskou Arábii – obě země mají kurz na vítězství 1550:1. Při výhře některé z těchto zemí by pak sázkař při vložených 100 Kč získal 155 000 Kč – je to sice nepravděpodobná, pro tipéry ale zdá se lákavá možnost.

Kromě výsledků jednotlivých zápasů či celkového vítěze sázkaře zajímají i samotní hráči. Nejvíce sázek je prozatím na nejlepšího střelce, kde však zatím nefigurují hvězdy typu Ronalda, Messiho nebo Neymara. Tipéři zkouší neokoukané a nadějné hráče s vyšším kurzem, kteří rozhodně nejsou bez šance a mohou překvapit – Francouz Mbappé má kurz 34:1, belgický Lukaku pak 21:1.

Specialitou Maxi-Tipu pro fotbalové mistrovství je pak nabídka možnosti vytvoření vlastní sázky samotným tipérům. Sázkaři si tak mohou již nyní u kanceláře vsadit, zda například Luis Suárez opět pokouše během zápasu soupeře a zachytí ho u toho TV kamery nebo zda Lionel Messi dá ve vyřazovacích bojích proti Anglii gól rukou a branka bude uznána.

O Maxi-Tipu

Sázková kancelář Maxi-Tip byla založena v roce 1998 bývalými daviscupovými reprezentanty v Přerově v čele s tenistou Jiřím Novákem. Později firmu vlastnil bývalý ministr spravedlnosti Jiří Novák, aby byla v roce 2012 koupena skupinou investorů, pokerových hráčů, sázkařů a bookmakerů. V současnosti ve společnosti vlastní největší podíl rodina investora Karla Kabrny přes firmu Power Bet. Sázková kancelář Maxi-Tip je schopna přijímat sázky v jednotkách milionů korun a věnuje se též sponzoringu oblíbených i méně známých sportů, jako je malá kopaná. V roce 2017 získala od ministerstva financí licenci na provozování on-line sportovního sázení. Mezi její akcionáře patří mj. jeden z nejlepších českých hráčů pokeru Vojtěch Růžička nebo vietnamský byznysmen provozující kasina Luong Phung Nguyen. S pokerem Maxi-Tip pojí i jméno Leona Tsoukernika, majitele rozvadovského Kings Casina a pokerového profesionála, který patří k největším sázkařům u kanceláře.

Komentáře