Projekt UNIque law se setkal v prvních dvou týdnech s velkou odezvou studentů i odborné veřejnosti. Série právnických webinářů organizovaných advokátními kancelářemi ROWAN LEGAL, PRK partners a tdpA dokázala vysokou odborností přednášejících expertů spolu s pečlivě zvoleným výběrem témat zaujmout široký okruh účastníků. 

Primární myšlenkou webinářů bylo poskytnutí pomoci a podpory studentům zejména právnických fakult v období, kdy nebylo jisté, jak a jestli bude obnovena výuka. Interaktivní online webináře UNIque law zahájily přednáškou na téma základy IT smluv, pokračovaly například právními aspekty počítačových her nebo praktickými rozdíly v průběhu řízení před soudem v trestních a civilních věcech. Zájem od prvních přednášek překonal očekávání autorů myšlenky UNIque law, kdy není výjimkou účast i 150 posluchačů.

Záměr kvalitní aktivní podpory institucionálního vzdělání ze strany expertů z advokacie se ukázal jako správný.

,,Projekt UNIque law nám zatím dělá jen radost. Jsme velmi příjemně překvapení účastí, když se aktivně alespoň jednoho z webinářů zúčastnilo přes 300 různých lidí. V jednu chvíli jsme přesáhli až 160 posluchačů.“ komentuje dosavadní průběh webinářů Miloš Olík, vedoucí projektu UNIque law.   

Zdarma přístupné webináře okořeněné právním pohledem z praxe si vysloužily pozitivní odezvu jak od studentů, tak od vysokých škol, které se rozhodly projekt UNIque law podpořit a propagovat mezi svými studenty.

„Těší nás, že webináře si nepouštějí jen studenti práv, ale i studenti jiných fakult či již vystudovaní právníci z jiných advokátních kanceláří. Zúčastnění se přitom zpravidla o téma aktivně zajímají a pokládají přednášejícím věcné dotazy. Rozvíjí se tak velmi zajímavé diskuse, které platforma Bigmarker podporuje: s dotazy je možno velice dobře a přehledně pracovat, podobně někteří přednášející využívají možnosti položit anketní otázky nebo sdílet některé pracovní listy. Skrze ní také na každý webinář ihned po skončení získáváme zpětnou vazbu, abychom si ho mohli interně zhodnotit a na podněty v podstatě okamžitě reagovat. “ dodává Tomáš Kasalický, student práv a moderátor webinářů.

Všechny webináře nadále pokračují v harmonogramu tří přednášek týdně vždy od 14:00 hodin a zájemci najdou veškeré informace na webu projektu: https://rowan.legal/rubriky/uniquelaw/.

Komentáře