Pokud milujete létání a zároveň se spokojíte jen s tím nejlepším (či nejdražším), nebo pokud vás prostě jen obtěžuje sklápění sedadel neomalenými spolucestujícími, dost možná rádi využejete pravidelný let Etihad Airways z New Yorku do Abú Zabí ve třídě Residence, za který si jedna z největších aerolinek z oblasti Perského zálivu účtuje 64 000 dolarů. Tedy něco přes 1,3 milionů korun českých. Momentálně tak drží světový rekord co do ceny letenky.

Nabídka Residence stojí ještě nad první třídou a má představovat absolutní komfort dálkového cestování pravidelnými leteckými linkami. Klient získá v podobě letenky vstupenku do třípokojového apartmánu, ve kterém je cestujícím k dispozici osobní kuchař, který udělá, co vám na očích uvidí, a neméně úslužný komorník. Nechybí ani koupelna včetně sprchy ve které se dokonce můžete normálně postavit.

FOTO: Luxusní hotel v oblacích. S letenkou za 1,3 milionu si dopřejete nebývalého luxusu

Luxusní hotel v oblacích. S letenkou za 1,3 milionu si dopřejete nebývalého luxusu - Luxusní hotel v oblacích. S letenkou za 1,3 milionu si dopřejete nebývalého luxusu - 03-letenkaLuxusní hotel v oblacích. S letenkou za 1,3 milionu si dopřejete nebývalého luxusu - 04-letenkaLuxusní hotel v oblacích. S letenkou za 1,3 milionu si dopřejete nebývalého luxusu - 06-letenkaLuxusní hotel v oblacích. S letenkou za 1,3 milionu si dopřejete nebývalého luxusu - Mideast Emirates Abu Dhabi Etihad
Další fotky
Luxusní hotel v oblacích. S letenkou za 1,3 milionu si dopřejete nebývalého luxusu - 05-letenka

Za výše uvedenou částku obdržíte také odvoz na letiště a následně i z letiště luxusní limuzínou, privátní odbavení a vstup do speciálního salonku. Nehrozí tak, že byste mohli potkat nešťastníky, kteří jsou nuceni cestovat první třídou. Pokud jste však přeci jen člověkem společenským a ve vašem skromném obýváku se vám zasteskne po lidském kontaktu, můžete někoho z prostého lidu kdykoli pozvat k sobě na skleničku Dom Pérignonu. První třída je totiž hned vedle.

Do postele můžete dostat i snídani.

Do postele můžete dostat i snídani.

Uvnitř apartmá „Rezidence“ je ložnice s manželskou postelí, obývací pokoj, kde můžete mít absolutní soukromí a samostatná koupelna se sprchovým koutem. Samozřejmostí je 32palcová LCD televize v obývacím pokoji. V ložnici je potom ještě skromnější 27palcová. Dva rozkládací jídelní stoly, které máte k k dispozici, obsluhuje komorník vyškolený v hotelu Savoy. Na palubě každého letu je k dispozici také speciálně vyškolená chůva. V ceně letenky je i osobní cestovní asistent, který vám bez problémů v místě příletu dopředu zajistí místa v restauraci, lístky na koncert, či sportovní utkání.

Tenhle zážitek je prostě pro ty jedince, kterým nestačí ani let první třídou.

Adrian Amiridis

Jak vypadá nejdražší byt na světě, se dozvíte zde.

 

 

Komentáře