Karlín představuje znovuobjevenou část Prahy s nezaměnitelným geniem loci, kterou si v posledních letech oblíbili mladí lidé všech kreativních profesí a uměleckého smýšlení. V srdci této živé rezidenční lokality nyní vzniká projekt Dva Domy, který nabídne velmi osobité bydlení s duší undergroundu.

Vše pro životní styl nezávislých mužů

Svébytnou avantgardní atmosféru Karlína již objevilo mnoho nadaných umělců, originálně pracujících designérů, šikovných baristů i trendy udávajících barberů. V nejbližším okolí nových bytů na Praze 8 tak jejich budoucí majitelé najdou vše, co potřebují pro naplnění svého aktivního životní stylu. 

Čerstvé ovoce a zeleninu si residenti nakoupí na farmářských trzích, křupavé pečivo v lokálních řemeslných pekárnách. Novou energii načerpají v mnoha kavárnách nebo alternativních bistrech, které nejen poskytují chuťově dokonalé produkty, ale zároveň je produkují odpovědně s ohledem na životní prostředí. 

Mysl budoucích obyvatel potěší nepřetržitý přísun podnětů v místních pop-up galeriích a rozmanitá nabídka kulturních prožitků v oblíbených Kasárnách Karlín. Zájem o design naplní v concept storech mladých českých tvůrců; mohou se také zastavit v prostorech uznávaných značek, třeba showroomu Vitra. Karlín je totiž domovem jak nově vznikajících brandů, tak uměleckých ikon. 

Designově zařízené byty

Za myšlenkou stavby Dva Domy stojí Karlín Group a známý slovinský architekt Vasa J. Perović. Moderní městskou duši tohoto architektonicky zajímavého konceptu potrhuje doplnění hlavní rezidenční části o komerční prostory pro ambiciózní projekty v přízemí. Dispozice v současnosti dostupných bytů se pohybují od útulných 1+kk po nádherné 5+kk ve vzdušném dvoupatrovém provedení. 

Všechny bytové jednotky jsou navrženy ve vysokém standardu – například milovníci hudby (a také jejich sousedé) ocení ničím nerušený poslech díky akustickým příčkám z keramického zdiva, které výrazně zvyšují zvukovou izolaci. Nové byty v Karlíně dopřejí svým obyvatelům dostatek prostoru pro rozvoj vlastního stylu v inspirativní a dynamické čtvrti, své budoucí majitele již zná zhruba polovina z nich. 

Petr Starý

Komentáře