Pravidelný redakční výběr technických zajímavostí, novinek, elektronických hraček a dalších netradičních nesmyslů.

01 Na nože

U nožů WMF se kvalita schází s designem – nová designová řada Kineo kombinuje estetiku, funkčnost a nejvyšší standardy kvality. Inspirována moderní architekturou a hraním s kontrasty, kombinuje vizuální sofistikovanost s nadčasovou krásou. Nová řada nožů zaujme moderním elegantním vzhledem, který je dokonale doplněn ergonomicky tvarovanými plastovými rukojeťmi, takže nože pohodlně padnou do ruky. Nože jsou vyráběné v Německu, technologií WMF Performance Cut pro dlouhodobou ostrost.

Řada nožů Kineo zahrnuje celkem 9 různých nožů – od běžných všestranných nožů po nůž šéfkuchaře a čínské sekáčky. Přestože jsou jednotlivé tvary čepelí velmi odlišné, vlastnosti speciálně kalené nerezové oceli jsou vynikající.

  • Technologie WMF Performance Cut – čepele nabízejí vynikající dlouhodobou ostrost, den po dni, řez po řezu
  • Kinetický ergonomický design s kvalitními patkami z nerezové oceli zajišťuje pohodlné uchopení a vyvážený pocit
  • Řada nožů Kineo: perfektní nůž hned od začátku – s vynikajícím poměrem cena/výkon

www.wmf.cz

02 Vitamíny mají přednost

SMEG není hláška z Červeného trpaslíka, ale zkratka z metalurgie a smaltování v městečku Guastalla v provincii Emilia, takže u tohohle stylového odšťavňovače v pastelových barvách máte v názvu celý životopis. Ozdoba každého pokoje vymačká z každého citrusu maximum, abyste se mohli v dnešní nelehké době nadopovat áčky, béčky, céčky i zbytkem abecedy.

ODŠŤAVŇOVAČ SMEG 50´S RETRO STYLE, 4 135 Kč

 

03 Setrvačné miliony

Další nádhera se slavným jménem. Royal Oak od Audermas Piguet se vyrábí v mnoha variantách, ale extra tenký Tourbillon patří k nejcennějším. Hodinky s legendárním ocelovým pouzdrem jsou tu s námi od roku 1976, ale vyvažovací tourbillon, na který je díky průhlednému čelu hezky vidět, je až módou posledních dekád. Za takovou nádheru si samozřejmě připlatíte. Počítejte ty miliony s námi – jeden, dva, tři, čtyři, pět, utratit je můžeš hned.

AUDEMARS PIGUET ROYAL OAK EXTRA-THIN TOURBILLON, 3 200 000 Kč

04 Domů i do klubu

Beats by Dr. Dre Mix Clr vyvíjela sluchátková firma ve spolupráci s Davidem Guettou. Nejde ale jen o pastelové barvy a věrnou reprodukci taneční hudby. Tahle sluchátka jdou DJům na ruku v mnoha ohledech – jsou skvěle odhlučněná, mají vyšší úroveň hlasitosti a tomu odpovídající basy, ale hlavně disponují dvěma vstupy a jejich mušle lze odklopit, aby si mohl člověk do jednoho ucha pustit sluchátka a druhým kontrolovat reprodukovaný zvuk v místnosti. Podle recenzí znějí sluchátka skvěle i při takovém tom domácím poslechu, kdy sice většinu funkcí nevyužijete, ale oceníte silný a plný zvuk. Kromě zelené jsou k dispozici i ve žluté, růžové, dvou modrých a purpurové.

Beats Studio3 Wireless, 8 990 Kč

05 Žiletka se vrací

Motorola RAZR byla svého času asi nejprodávanějším a nejstylovějším mobilním véčkem na trhu. Teď se vrací v éře ohebných LED displejů a navazuje na styl svého předchůdce. Drahý telefon je spíš gadgetem na ohromování kamarádů, ale k čemu jinému vlastně dneska telefon používáme? Hardwarové specifikace jsou možná průměrné, ale ten wow efekt za cenovku ve výši průměrné české výplaty stojí.

Motorola Razr, 29 990 Kč

Petr Starý

Komentáře