Znáte nebo dokonce vy sami máte projekt, který se snaží měnit Česko i svět k lepšímu? Potom na nic nečekejte a přihlaste ho do pátého ročníku Cen SDGs, které v letošním roce opět ocení inovativní projekty, jež pomáhají k udržitelnější budoucnosti. Velké i malé firmy, neziskové organizace, školy nebo města lze přihlašovat již jen týden na webové stránce www.a-csr.cz.  Deadline přihlášek je ve středu 31. března. 

Pátý ročník Cen SDGs pořádá Asociace společenské odpovědnosti, která jejich prostřednictvím každoročně oceňuje naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Letos budou stejně jako v předchozích letech projekty soutěžit v kategoriích Byznys, Veřejná sféra, Mladí lídři, Reporting a Vzdělání. Součástí bude opět také Cena České rozvojové agentury za významný přínos k naplňování cílů a principů zahraniční rozvojové spolupráce. Chybět nebude ani speciální ocenění pro inovativní projekty s potenciálem tzv. vystřelení na Měsíc, ve spolupráci s iniciativou Moonshot Platform bude vybrán vítěz, který postoupí do světového finále Moonshot Awards v New Yorku. Ceny SDGs 2021 budou předány na slavnostním galavečeru na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci ve čtvrtek 16. září 2021.

Na své si přijde i veřejnost: Ceny SDGs budou bavit i vzdělávat

K Cenám SDGs bude i v letošním roce připraven zajímavý program pro veřejnost. Doprovodná kampaň se letos bude soustředit především na vzdělávání. Ve spolupráci s Impact Hub ČR a dalšími partnery Cen SDGs vznikne Akademie SDGs, která bude otevřená veřejnosti v podobě interaktivní online knihovny se záznamy z akcí a dalšími vzdělávacími materiály.

Součástí Cen SDGs budou i další zajímavé aktivity, jejichž hlavním cílem bude zábavnou formou přiblížit Cíle udržitelného rozvoje široké veřejnosti včetně těch nejmenších. K pátému ročníku Cen SDGs totiž vznikne výpravná pohádková kniha pro děti i dospělé od autorek Báry Nesvadbové a Lucie Mádlové s ilustracemi od Renáty Fučíkové. Příběh bude také ztvárněn do audiovizuální podoby formou videomappingu na budovu Černínského paláce v rámci slavnostního předávání Cen SDGs v září. Poté bude videomapping u příležitosti Evropského týdne udržitelného rozvoje zpřístupněn také veřejnosti. 

Více informací najdete na www.a-csr.cz. Pokud máte nebo znáte projekt, službu či produkt, který naplňuje některý z Cílů udržitelného rozvoje, můžete je zde na Ceny SDGs nominovat do středy 31. března, kdy je deadline pro přihlášky. 

Ceny SDGs 2021 vyhlašuje Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věci, Ministerstvem životního prostředí, Českou rozvojovou agenturou a Impact Hub ČR. Byznys partnery letošního ročníku jsou společnosti Hello Bank!, Google s programem Grow with Google, Tesco a Unilever. Za mediální podpory DVTV.cz, Forbes Česko, Marketing & Media, Týdeníku Euro a CzechCrunch.cz.

Komentáře