Extrémní bikerský závod Chinese Downhill se již po sedmé konal na zasněžené sjezdovce Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Dvě stovky bikerů se zde rozhodlo účastnit závodu, který nemá v tuzemsku obdoby. Na trati o délce dva kilometry dosahovali rychlostí až 100 km/hodinu a museli se popasovat s těžkým terénem ledové sjezdovky. Podle pravidel bylo zakázáno používat jakékoliv kovové hroty v cyklistických pláštích. Na druhém místě dojel zkušený závodník a současně pořadatelem závodu Michal Maroši. Nejrychlejším meisterem byl v cíli Matouš Silovský.

Pro mnohé z přihlížejících diváků ve Špindlerově Mlýně byl v sobotu pohled na závodníky Chinese Downhillu nepochopitelný. Vyrazit na zasněženou sjezdovku na kole a snažit se v hromadném startu předjet všechny své soupeře může být pro mnoho lidí nemyslitelné. Přesto se našlo 200 odvážlivců a bikerských závodníků, kteří tento druh sportu vyhledávají. Pořadatelem závodu a současně účastníkem je legenda bikerského sportu Michal Maroši.

který má za sebou řadu sportovních úspěchů na mezinárodní úrovni. „Tento ročník byl vyjímečný. Celá trať se dala jet prakticky na bruslích, protože sjezdovka byla celá pokrytá ledem. Byl velký Meisterštyk dokončit závod bez pádu. Kdo to dokázal, má u mě velký respekt,“ řekl Maroši, který se radoval ze zisku stříbra.

První příčku v závodě obsadil Matouš Silovský, který v čase 1:26,0 předčil druhého Marošiho o necelé 4 vteřiny. Jako třetí dorazil do cíle Ondřej Kundrát. „V závodě se kvůli namrzlém povrchu sjezdovky prakticky nevyplácelo brzdit. Já sám jsem brzdy prakticky nepoužil a to mě možná posunulo na čelo závodu.  Chinese Downhill je pro mě srdcová záležitost. Jsem rád, že jsem po umístěních na stupních vítězů v minulosti letos vyhrál,“ řekl Ondřej po skončení závodu.

Foto: Chinese Downhill

 

Komentáře