Dostat takový zástup hereckých hvězd do jednoho hudebního klipu se dlouho nikomu nepodařilo. Petra Špalková, Stanislav Majer, Lukáš Příkazký, Tomáš Dianiška a Jiří Chadraba účinkují v novém hudebním počinu nazvaném Lonely Pop od zpěvačky Many Dark. Což je pseudonym herečky Dany Markové.

Ta v minulosti například ztvárnila jednu z nejvýraznějších rolí v seriálu Já, Mattoni po boku Davida Švehlíka, zahrála si také ve filmu Zemský ráj to napohled, kde její maminkou byla Vilma Cibulková. Po několika viditelných hereckých příležitostech se ale Dana Marková dlouho nikde neobjevila. Nějaký čas totiž žila v Berlíně a později v USA, kde také napsala svou první píseň.

„Vždy jsem se vedle herectví věnovala hudbě. Tvořila jsem hudbu k divadelním představením, společně se svojí kapelou jsem zhudebňovala českou poezii. Když se mi ale kapela rozpadla, tak jsem se rozhodla vydat na sólovou dráhu a Lonely Pop je toho začátkem,“ vysvětluje Mana Dark.

Ta si velká jména vybrala i v hudebním oblasti, protože producentem jejího prvního singlu je Jiří Burian alias Kapitán Demo. „Mám radost, když se povede nějaká práce na songu a potom to nikdo ne*kurví videem. Tohle video si dejte, udělalo mi fakt radost,“ říká Jiří Burian k prvotině Many Dark. Teď plánuje spolupráci na své další písni například se známým producentem a hudebním skladatelem Mikem Trafikem z PSH.

Klip se pokřtil v pražské destilérii Gin22 a zatím mezi diváky slaví pořádný ohlas. Kromě hvězdných herců totiž klip nabízí i mnoho způsobů, jak si celý děj klipu vyložit. „Každý, ať si v klipu najde to své. Nejhorší věc, jaká se člověku v životě může stát, je to, že se nepotká sám se sebou,“ dodává Mana Dark.

Foto: Mana Dark

Komentáře