Rezidenční projekt Císařská vinice vznikající v pražské lokalitě Císařka představuje vysoce moderní přístup k městskému bydlení navržený předními českými odborníky na architekturu a design. Developerská společnost JRD, která za Císařskou vinicí stojí, je dlouhodobě známa využitím nejnovějších technologií a ohleduplností k životnímu prostředí. Unikátní koncept od studia Podlipný Sladký architekti nabízí dispozičně skvěle řešené byty 1+kk až 4+kk v inspirativním místě, které všemi svými aspekty připomíná francouzskou vinici. Důmyslné řešení obytných prostor navrhli Olgoj Chorchoj, laureáti prestižního ocenění Czech Grand Design.

Stylové bydlení jen pár kroků od Ladronky

Designér Michal Froněk, jeden ze zakladatelů studia Olgoj Chorchoj, připravil pro nové byty na Praze 5 interiérové dispozice jednotlivých bytových jednotek a vybral exkluzivní standard jejich vybavení. Jeho osobitý rukopis propojuje soudobé designové trendy, funkčnost a výjimečnost. Důraz byl kladen především na propojení velmi prostorných obytných místností s nápaditým exteriérem veřejného prostoru od ateliéru Flera. Všechny byty tak mají venkovní předzahrádku, balkon nebo terasu a celý areál je zasazen do parku, kde mohou rezidenti trávit volný čas.

Luxusní byty na Smíchově ležící na jižním úpatí parku Ladronka jedinečně propojují pokrokové technologie s přírodou ležící doslova za humny. Francouzská okna se samoregulačními vnějšími žaluziemi prosvětlují interiéry přirozeným světlem, řídí jeho intenzitu, vytváří příjemnou teplotu a pocit soukromí pro ničím nerušený život. Císařská vinice se tak stává synonymem moderního, chytrého a ekologického bydlení. Díky tomu nese přídomek Grand Cru Living, který vychází z označení alsaských a burgundských viničních tratí té nejvyšší kvality.

Chytrá, ale také zdravá domácnost

Inteligentní ovládání technologií uvnitř bytu, například přes mobilní aplikaci, je žhavým trendem současnosti. Automatizace topení, stínění, vzduchotechniky i světel na základě zjištěných dat již není vizí budoucnosti, ale realitou. Chytrá domácnost od společnosti Loxone zajistí budoucím rezidentům Císařské vinice vysoký komfort bydlení bez jakýchkoliv starostí. Zajímavostí je také stropní chlazení, které zejména v letních měsících zajistí příjemné klima uvnitř bytů. Studený vzduch totiž přirozeně klesá dolů a vyrovnává tepelný zisk z ostrých slunečních paprsků.

Originální projekt nových bytů na Smíchově ocení především muži vyznávající moderní životní styl, kteří mají rádi zajímavá designová řešení a libují si v technologických vychytávkách. Právě ti teď v Praze budou těžko hledat developerský projekt, který by jim vyšel lépe vstříc.

Komentáře