Inteligentní spotřebiče, které myslí za vás, už nemusíte hledat v kině nebo v televizním seriálu. Zvýšená očekávání se v případě technologie Home Connect stávají standardem.

Sníte o spotřebičích, které je možné ovládat pohodlně kdykoli a kdekoli, podle aktuální nálady, chuti i momentálního plánu? Třeba držíte těžký plech s pečení a potřebujete obě ruce, ale říkáte si, že by vlastně jen stačilo vyslovit přání a trouba se otevřela. Marně v obchodě vzpomínáte, jestli máte všechny ingredience na večeři a chtěli byste mít možnost se podívat do chladničky přímo z mobilu. Nebo byste si nechali líbit, kdyby si nějaký ten inteligentní systém pohlídal na základě aktuální předpovědi počasí vaše solární panely a pračka se automaticky spustila až ve chvíli, kdy bude k dispozici nejefektivnější zdroj energie. Tohle nejsou jen vzrušující vize z časopisů o bydlení. Spotřebiče Siemens s technologií Home Connect umí podobná “kouzla” už dnes!

Přizpůsobí se vašemu životnímu stylu, ale nabídnou také zvýšený komfort a bezpečí

Díky technologii Home Connect je možné v rámci chytré domácnosti propojit celou řadu domácích spotřebičů – trouby, chladničky, myčky, varné desky, kávovary, nebo i pračky a sušičky. Navíc jim postupně přibývají nové funkce a možnosti využití. Spotřebiče lze kontrolovat a ovládat nejen pomocí chytrého telefonu či tabletu, ale také prostřednictvím hlasové asistentky Amazon Alexa nebo chytrých hodinek. Pokud Alexu propojíte s Home Connect, poslechnou vás vaše spotřebiče na slovo. 

 

Symfonie automatických procesů nejen v kuchyni

Díky aplikaci IFTTT (If This Then That) si můžete navíc jednoduše propojovat funkce různých zařízení připojených k internetu. Po dopečení večeře v troubě se například může rozsvítit světlo nad jídelním stolem a začne hrát oblíbená hudba, v případě chybového hlášení či úniku vody se rozbliká světlo v pracovně červeně, nebo se ráno podle nastaveného času budíku zapne kávovar, aby byl nachystaný, jakmile vkročíte do kuchyně. Pomocí této aplikace si můžete vytvořit i vlastní příkazy pro hlasové ovládání spotřebičů. Chytré spotřebiče s Home Connect je také možné rychle a snadno integrovat do systému inteligentní automatizace budov od společnosti Loxone. Díky tomu lze ještě lépe využívat energie nebo zvýšit bezpečnost. Uživatelé mohou například aktivovat funkci „Opustit domov“ trojitým kliknutím na dotykové tlačítko Loxone Touch u východu z domu a miniserver na základě toho zapne poplašný systém, vypne topení, zkontroluje, zda jsou zavřené dveře a okna a vypnuté domácí spotřebiče (například trouba s Home Connect) a pošle potvrzení. Už žádné váhání nad tím, zda jste vypnuli varnou desku nebo zamknuli vchodové dveře – vše lze snadno zkontrolovat či napravit v aplikaci.

Zažijte budoucnost už dnes!

Nejen inteligentní spotřebiče Siemens s technologií Home Connect si můžete přijít prohlédnout a vyzkoušet do Brand Experience Center společnosti BSH na Praze 5. Pravidelně zde také probíhají ukázková vaření, při kterých zažijete spotřebiče v akci a ochutnáte, jaké lahůdky lze s jejich pomocí snadno a rychle připravit. 

Více informací zde.

Komentáře