Máte dojem, že úderem prvního září je už všechno dobré za námi a čekají nás jen povinnosti? Zapomeňte na to, povinná školní docházka už je pro vás přece minulostí a ani podzimní depresi si nemusíte nechat líbit. Stačí totiž usednout za volant a maximálně za 10 hodin budete vyléčeni. Přesně tak dlouho totiž budete trvat, než z centra Prahy dojedete na soukromý poloostrov chorvatského resortu Falkensteiner Punta Skala. A je už jen na vás, jestli tam vydržíte víkend, nebo celý týden.

Nejen za branami luxusního resortu, ale i v centru historického Zadaru, jeho vyhlášených restauracích s čerstvými plody moře, solných lagunách Solana Nin, u sklenky vína v Královském vinohradu v Punta Skala i na nejkrásnějších chorvatských plážích. Všude tam se budete moci konečně nadechnout a užít si všechnu tu krásu plnými doušky, aniž by vás přitom rušily davy turistů a neposlušných capartů. Hlavní turistická sezóna je totiž pryč, zatímco krásné počasí v Chorvatsku stále přetrvává a byla by škoda ho nevyužít.

Pokud však nebudete chtít, nemusíte z pohodlí resortu vyjít na krok a přesto budete mít k dispozici vše, co si jen člověk lačný po relaxu může přát. Vybírat můžete hned z několika možností ubytování. Ačkoliv jednu z pěti luxusních vil o velikosti 200 m2 s dechberoucím výhledem na moře a soukromým vyhřívaným bazénem si budete moci pronajmout až od příštího roku, už teď na vás čekají luxusní apartmány Senia s výhledem na moře a dvěma soukromými bazény určenými výhradně hostům apartmánů.

Méně privátní, ale o nic méně luxusní je pak možnost bydlení v lázeňském hotelu Iadera s půdorysem ve tvaru vlny, který navrhl charismatický slovinsko-italský architekt Boris Podrecca. Fasády ze skleněných panelů mění barvu podle úhlu dopadajících slunečních paprsků a ladí s barvou moře i okolní krajiny. Jeho součástí je i wellness centrum o rozloze neuvěřitelných 6 000 m2. Tam si můžete dopřát masáže, saunový svět zahrnující i panoramatickou saunu s výhledem na moře, turecké lázně i celou řadu rituálů prováděných exkluzivní francouzskou kosmetikou Anne Semonin. Od 15. září do 22. prosince si přitom to všechno můžete užít v rámci speciální akce Vitamin Sea Experience, která zahrnuje uvítací koktejl, 20% slevu na prodcedury, volný vstup do fitka a další.

Nádherné počasí a překrásná příroda na mořském pobřeží však vybízí i k celé řadě venkovních aktivit, které si můžete užít sami, s rodinou, přáteli nebo třeba se svým psím parťákem, který je v resortu vřele vítán. Ráno si můžete zaplavat, proběhnout se po pobřeží nebo pozdravit nový den hodinou jógy s výhledem na moře a okolní ostrovy. Odpoledne můžete zasvětit tenisu, plážovému volejbalu, plavání v bazénu, golfu nebo jízdě na kole či kajaku. Resort navíc pravidelně organizuje i speciální setkání se slavnými sportovci, se kterými se můžete utkat, něco se přiučit nebo prostě jen prohodit pár slov u sklenky vína. Pro milovníky gastronomie tu připravují speciální pokrmy hned v několika restauracích. Až do 15. září bude mít v resortu otevřenu svou pop-up pobočku i vídeňská michelinská restaurace Tian, jejíž šéfkuchař zde připravuje speciální vegetariánské a veganské menu z místních bio potravin.

Více najdete na www.falkensteiner.com

Komentáře