Největší tenisové hvězdy se vrací do Melbourne Park na první Grand Slam roku 2024, který je zároveň prvním letošním velkým sportovním eventem pro Warner Bros. Discovery Sports Europe.

Fanoušci na 50 evropských trzích ve dnech od 14. do 28. ledna díky živým přenosům a obsahu na vyžádání nepřijdou o žádný zásadní moment letošního turnaje. Na stanicích Eurosportu je pro ně připraveno více než 260 hodin živého televizního vysílání ze všech 17 kurtů. Největší očekávání na sebe strhává Novak Djokovic, který letos na Grand Slamu usiluje o jedenáctý titul, ale také pokračující rivalita mezi Igou Swiatek a Arynou Sabalenko, které mezi sebou soupeří o místo světové jedničky.

Letošní ročník je ale výjimečný i pro Warner Bros. Discovery, která do schématu zapojila i své evropské neplacené vysílací sítě, aby tak nabídla zápasy Australian Open co největšímu publiku. Finálové zápasy v singlu mužů i žen tak budou vysílány i ve Švédsku (přes K9), Finsku (přes TV5) a Norsku (přes Max). Finálový zápas žen nabídne i polská TVN, a to za předpokladu, že do něj postoupí současná světová jednička Iga Swiatek. Ve Velké Británii budou nejlepší momenty dostupné i přes DMAX. A konečně, fanoušci z Dánska budou moci sledovat úspěchy svých hvězd Holgera Runeho nebo Clary Tauson prostřednictvím sítě 6’eren.

„Eurosport poprvé vysílal Australian Open v roce 1995. Od té doby jsme ušli dlouhou cestu, ale věřím, že letošní ročník bude jeden z nejintenzivnějších a nejlepších. Už teď se dá očekávat, že na nás čeká spousta inspirativních příběhů i napínavých tenisových bitev, které fanouškům nabídneme na našich kanálech a platformách naživo. Žádný jiný vysílatel navíc nenabízí 360stupňový tenisový ekosystém, který divákům dopřeje prakticky dokonalý vhled,“ říká Scott Young, seniorní viceprezident pro obsah, produkci a obchodní operace ve WBD Sports Europe.

„Abychom naše vysílání ještě zdokonalili, dali jsme dohromady expertní tým plný tenisových legend a superhvězd. Obzvlášť radost mám z toho, že do anglickojazyčné sekce mohu přivítat Nicka Kyrgiose, protože je mi jasné, že na fanoušky, díky jeho jedinečnému pohledu na věc a osobním zkušenostem s nejlepšími hráči současnosti, čeká nezapomenutelný zážitek,“ dodává.

Expertní tým letos posílí Nick Kyrgios

Australská tenisová hvězda Nick Kyrgios bude členem komentátorského týmu Eurosportu vůbec poprvé. Temperamentní a nenapodobitelný vítěz mužského deblu na Australian Open 2022 mezi experty přináší jednak důvěrnou znalost zrovna tohoto Grand Slamu, jednak neméně důvěrnou osobní znalost nejlepších tenisových hráčů současnosti. Komentátorské stanoviště bude navíc letos vybaveno speciální kamerou, ze které poběží živý stream, který bude dostupný pro předplatitele discovery+ a aplikace Eurosportu.

V místě dění samozřejmě nebude chybět ani sedminásobný Grand Slamový šampion John McEnroe, kterého doplní bývalá světová sedmička Barbara Schett a držitelka stříbrné olympijské medaile Laura Robson. Tato trojice bude jako již tradičně komentovat vše, co se bude v Melbourne Park odehrávat.

Mezinárodní diváci Eurosportu a anglickojazyčné produkce se mohou těšit na důkladné analýzy zápasů z prostředí oceněného studia smíšené reality Cube, které bude vysílat z Londýna a poprvé jej bude mít na povel nová moderátorka Rachel Stringer. Připojí se k ní také další sedminásobný Grand Slamový vítěz Mats Wilander a bývalá světová čtyřka Tim Henman. Do mezinárodního vysílání se zapojí i další tenisové legendy, včetně Borise Beckera, Alexe Corretjy a Justine Henin.

Akce na kurtech i mimo ně

Stranou hlavního programu Eurosport odvysílá i všechny kvalifikační zápasy (počínaje 8. lednem) a speciální zápasy juniorů, vozíčkářů a tenisových legend. Živé vysílání pak každý den v 1:00 středoevropského času odstartuje ranní show a zakončí podvečerní show v 8:45 téhož dne.

Na internetových stránkách Eurosport.com budou po celou dobu Grand Slamu bezplatně uveřejňovány denní highlighty a videa ze zákulisí turnaje. Komentáře expertů a reakce hráčů budou dostupné na sociálních sítích Eurosportu.

Eurosport ještě před startem samotného Australian Open uvede několik tematických pořadů. Půjde například o dokumentární film Djokovic Unmasked mapující historii jednoho z nejslavnějších tenistů současnosti právě na tomto turnaji, detailní preview show s experty, nebo ohlédnutí za některými ikonickými okamžiky z loňského ročníku Australian Open.

Přímo během turnaje budou vysílány formáty zaměřené přímo na osobnosti samotných hráčů, např. My Playlist, My Grand Slam Appetite nebo My Social Network, díky kterým se fanoušci dozví více o svých oblíbených hrdinech.

Rok nabitý sportovními eventy

WBD v Evropě loni zaznamenala rekordní zájem o Australian Open, což se promítlo i do počtu sledujících na jejích streamovacích platformách. Ty v případě discovery+ a aplikace Eurosportu narostly téměř o třetinu, na klíčových trzích, jako je ten francouzský, německý, nizozemský, španělský a britský, to bylo dokonce o polovinu.

V lineárním televizním vysílání kanálu Eurosport 1 se čísla vyrovnala těm naměřeným během roku 2022, který byl pro Australian Open taktéž rekordní.

Australian Open je pro WBD v Evropě prvním velkým sportovním eventem nabitého roku 2024. Následovat budou především Olympijské hry v Paříži 2024, ale také všechny cyklistické Grand Tours i další tenisové Grand Slamy, počínaje květnovým Roland-Garros.

Foto: Eurosport

Komentáře