Čínský lídr v technologiích Huawei, který se i nadále potýká s omezeními, jež na něj uvalily Spojené státy, se v oblasti telekomunikačních zařízení stále zvládá prosazovat na globálním trhu. Za loňský rok jeho podíl dokonce rostl. Informace přinesl zpravodajský server Techradar.

Společnost Dell’Oro Group zabývající se průzkumem trhů nedávno zveřejnila zprávu o globálním trhu telekomunikační infrastruktury za poslední čtvrtletí roku 2020. Zatímco Huawei stál v jeho vedení, trh celkově zaznamenal meziroční nárůst o 7 procent.

Zpráva vyzdvihuje sedm nejvýznamnějších dodavatelů v tomto segmentu. Těmi jsou Huawei, Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena a Samsung, přičemž tyto společnosti dohromady představovaly zhruba 80 až 85 % celkového trhu. Trh zaznamenal nejrychlejší růst od roku 2011 a i přes potíže spojené se sankcemi vzrostl podíl Huawei na trhu o 2 – 3 %.

V roce 2020 se tak tržní podíl společnosti Huawei vyhoupl na 31 %, následovaný Nokií a Ericssonem, oba s 15% podílem. ZTE, Cisco a Ciena se umístily na čtvrtém, pátém a šestém místě s 10%, 6% a 3% podílem na trhu. Jihokorejský gigant Samsung se umístil na sedmém místě s 2% podílem.

Z potíží čínské společnosti tržily zejména Ericsson a Nokia, kterým se podařilo zvýšit svůj podíl na trhu RNA mimo Čínu.

Analytici hodnotí do budoucna stav trhu pozitivně, především s ohledem na expanzi 5G a pomalou reorientaci firem k flexibilní pracovní době. Dell’Oro předpovídá, že v příštím roce by trh mohl růst o 3 až 5 %.

Komentáře