Právě v těchto dnech si mnozí z nás užívají home office nejvíce za poslední roky. I když slovo užívat je na hraně použitelnosti. Ostatně o tom, jak zvládnout home office, jsme dost napsali v článku 9 pravidel home office.

Víkendy tak najednou ztrácí na lesku a splývají se všedními. Je důležité si víkendy vyšperkovat, jak nejvíc to jde. Proto i my si dovolujeme vydat jednu vyhlášku a to na víkendový dress code. Najednou nestačí reklamní tričko a slipy Calvin Klein. Přišel čas pořídit si skutečný víkendový lazy day dress code.

PYŽAMO

Klasické pyžamo, tak jak ho známe dnes, tedy kombinace košile a kalhot, se do Evropy dostalo z Indie na konci 19. století. Název vychází ze slova paejama, což v hindštině znamená nohavicový oděv. Zatímco ale tento oděv Evropané oblékali na noc, v Indii sloužil přes den.

Pyžamo se nejčastěji vyrábí z bavlny nebo hedvábí. Právě pro svou pohodlnost a možnosti variability se rychle rozšířilo po celé Velké Británii a stalo se oblíbeným oděvem na odpočinek i spánek. Během druhé světové války už bylo pyžamo naprostou nezbytností moderního muže. Bavlnu a satén tak doplnily materiály jako kaliko nebo flanel.

Po druhé světové válce se tato výsada mužů díky vizionářce Coco Chanel začala objevovat i v dámských šatnících. Společnost Anderson & Sheppard pak navrhla řadu lněných oděvů, které byly určeny nejen na spaní, ale právě jako celodenní oděv.

pyžamo Derek Rose, 855 €

Současně jako pyžamo poslouží i dlouhé kalhoty a k tomu bílé tričko. Dnes se dají pořídit krásné pyžamové kalhoty, které jsou nejen pohodlné, ale působí i dostatečně elegantně. Takové bychom se nebáli nosit i jako kalhoty na doma místo džínů nebo tepláků.

set trička a kalhot Paul Smith, 200 €

 

BOXERKY

To je věc, kterou doma užijete. Nemyslíme ty upnuté, co dělá Calvin Klein, ale takové ty hodně volné, co pořídíte i v konfekci. Jsou ideální na dlouhá rána v posteli, kdy jen tak poleháváte, i na noční dodělávání rozpočtu.

I nás mnohdy láká koupit si některé s tím bláznivým komiksovým potiskem. Garfield, Homer, Futurama, Superman, Star Wars…. výběr je nekonečný. Možná jsou dětinské, ale pokud se vám líbí – jděte do nich. Nicméně v boxerkách z přírodních materiálů a v dospělých barevných variantách vám bude mnohem příjemněji.

boxerky Hugo Boss, 1499 Kč

ŽUPAN

Nikdo nemiluje župany jako já. Vlastně na hotelech (ach, ty časy) mám kromě snídaní a sprch nejraději ty bohaté froté župany.

Domů si pořiďte rovnou dva. Jeden froté na chvíle po dlouhé sprše nebo vaně. Druhý saténový, ve kterém si vychutnáte doutník, panáka a další díl oblíbeného seriálu nebo porna. Pak se ale zařadíte za Oscara Wilda, Hugha Hefnera a osazenstvo Downton Abbey.

župan Zimmerli, 450 €

TREPKY

Žabky si nechte na léto. A crocsy? To jsme jakože neslyšeli. Dnes pořídíte spoustu pohodlných trepek či slippers (tento název pro nazouvací botu se používá už i v češtině), které vám udrží nohy v teple i naboso, zatímco budete koukat na Netflix.

trepky Santoni, 295 €

Připravil Jirka Hofbauer

Zapomeňte na předsudky a pořiďte si pyžamo na noc i na den. Budete se cítit jako král

Komentáře