Rychlost hojení ovlivňuje především náš celkový zdravotní stav. Mezi nejčastější příčiny poruchy hojení pooperační či poúrazové rány patří zhoršené prokrvení tkání. Mohou za to cévní choroby (ateroskleróza, chronická žilní nedostatečnost), ale také nedostatečná funkce lymfatického systému. Rány se všeobecně hůře hojí s přibývajícím věkem, zvlášť intenzivně trápí tento problém nemocné cukrovkou a obézní osoby. Neblahou úlohu hraje také špatná životospráva a stres. 

Pozor na možné komplikace!

Pooperační a poúrazové rány obvykle doprovázejí otoky, krevní výrony a podlitiny, které mohou zpomalovat hojení a jsou také jednou z příčin bolesti. Závažnou komplikací rány bývají různé infekce, které se do ní mohou dostat – pak je zpravidla nezbytné nasadit antibiotika. Každá rána se hojí jizvou. Jestliže je ale jizva příliš velká, může to poznamenat nejen konečný vzhled místa, kde proběhla operace, ale v některých případech i přinášet nepříjemné zdravotní komplikace. 

Pooperační a poúrazová péče by měla být komplexní

Rychlost, kterou se nám rány hojí, je tedy různá, přesto však lze tento přirozený proces vhodnými prostředky podpořit. Bezprostředně po operaci je důležité odborné ošetření rány. Měli bychom také dbát na dobrou životosprávu, být v psychické pohodě a zejména v prvních týdnech se vyhýbat zvýšené fyzické námaze. V poslední době se v rámci této komplexní péče stále více osvědčuje podpůrná léčba enzymovými léky.

Enzymy v našem těle ovlivňují hojení ran

Nezastupitelné místo v procesu hojení ran patří proteolytickým enzymům (enzymům štěpícím bílkoviny), které má každý z nás ve svém těle. Usměrňují průběh zánětu tak, aby to bylo pro tělo co nejúčelnější a nejrychlejší. Operace a těžké úrazy včetně zlomenin jsou událostmi, na jejichž rychlé zvládnutí nemusí enzymy v našem těle stačit. Proto je vhodné podpořit je obdobnými enzymy zvenčí. Nejznámějším enzymovým lékem je Wobenzym, který si lidé ve světě kupují už přes padesát let, u nás více než dvacet pět let.

Účinná pomoc po operacích a úrazech

Podpůrná léčba Wobenzymem urychluje vstřebávání otoků, krevních výronů a podlitin, čímž zmírňuje i bolest. Zkracuje dobu hojení, posiluje oslabenou imunitu a omezuje výskyt pooperačních komplikací např. s hnisáním rány nebo nadměrným jizvením. Pokud jsou při léčbě použita antibiotika, zlepšuje Wobenzym zároveň tuto léčbu. Nejlepšího účinku dosáhneme, začneme-li užívat Wobenzym co nejdříve po operaci či úrazu, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Pod velké balení: 800 tbl., pod menší balení 300 tbl. a pod tu krabičku 200 tbl. a končit to bude formulací

Pod velké balení: 800 tbl., pod menší balení 300 tbl. a pod tu krabičku 200 tbl. a končit to bude formulací

více na www.wobenzym.cz

 

Wobenzym je tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. 

 

Komentáře