Chcete vyrazit na horská kola? V nedalekém Horním Rakousku můžete zamířit do oblasti Mühlviertel, v které se nachází region horských kol Granitland. Celých 1.000 km tras pro horská kola spojuje všech 36 obcí Granitlandu. Na své si přijdou začátečníci i zkušení bikeři, podmínky jsou zde totiž opravdu rozmanité.

Známou vyhlídku na meandr Dunaje s názvem Schlögener Donauschlinge navštívíte, pokud se rozhodnete vydat se na okruh Donau-Ameisberg-Runde. Část trasy je totožná s cyklostezkou Donauradweg. Vyrazíte z obce Lembach im Mühlkreis a pokračovat budete přes Putzleinsdorf, Niederranna a Hofkirchen. Milovníci výhledů budou nadšeni okolím vesnice Pfarrkirchen a zámek Altenhof také stojí za to. Vystoupáte na vrchol Ameisberg (941 m. n. m.) a pak se vrátíte zpět do výchozího bodu túry, do Lembachu im Mühlkreis. Po cestě dokonce potkáte i voňavé čajové plantáže. Okruh je dlouhý 79 km, je středně náročný a dá se zvládnout během zhruba 7 hodin.  

Pokud upřednostňujete delší túry, pak je pro vás ideální okruh Granitlandrunde v délce 262 km. Převýšení je 7.300 metrů. Po celou dobu bikery doprovází žula – granit, tedy hornina, po které se celý hornorakouský region jmenuje. Trasa vám místní krajinu představí v celé její kráse. Projedete přes mírné kopce, krásná údolí i husté lesy a díky panoramatům, která se vám otevřou na každém kroku, budete mít Granitland jako na dlani. Podél okruhu najdete celou řadu restaurací i hostinců, které milovníkům horských kol vychází vstříc a pomohou vám například s přepravou zavazadel.

Na webových stránkách www.granitland.at si můžete zdarma vyžádat mapu. 

(Hostinec po cestě) Copyright: rubrafoto.co.at, Fotograf: Rudi Brandstätter (Rubrafoto) 

(Vyhlídka na Dunaj) Copyright: WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH, Fotograf: Ralf Hochhauser 

(Cyklostezka Donauradweg) Copyright: ARGE Donau Österreich, Fotograf: Reinhold Weissenbrunner 

Komentáře