Spousta lidí tvrdí, že chodí pěšky ze zásady. Když odečteme ty, jejichž důvodem bylo, že na STK nepřimhouřili oči a jejich zkorodovaná Felicie se přesunula do automobilového nebe, zbývá ještě slušné množství zatvrzelých chodců. Jenže to, kdo je opravdu ryzí chodec, se ukáže teprve ve chvíli, kdy tenisky stojí stejně jako luxusní auto s příplatkovou metalízou. Přinášíme 5 tenisek, které si s cenou auta nezadají!

Nike Mag – 2 800 000 Kč

To už by to auto mělo i masážní sedačky, takže volba to rozhodně není jednoduchá. Tenisky Nike Mag se poprvé objevily v roce 1985 ve filmu Back to the Future na nohou hlavního hrdiny Martyho McFlye, kterého ztvárnil Michael J. Fox. V roce 2016 se vrátily v samozavazovací verzi, jak jsme je znali z filmu, a v dobročinné aukci se jeden pár vyšplhal až na tuto astronomickou částku.

nike-air-mag-experience

Air Jordan 12 OVO – 2 500 000 Kč

Silueta, kterou navrhl basketbalista Michael Jordan, se dostala do spárů amerického rappera s pseudonymem Drake, jenž se postaral o barevné provedení. O jeden pár se pak podělil s fanynkou na svém koncertě. Zlé jazyky tvrdí, že ceny koncertů stoupají, ale tato fanynka byla poté díky ebay v plusu zhruba dva a půl milionu, takže těžko říct.

white-ovo-air-jordan-12-2

Air Jordan 12 přímo z Michaelovy nohy – 2 400 000 Kč

Tyto tenisky měl na sobě sám Michael Jordan v průběhu jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry. Navíc měl zrovna chřipku, takže si na něj můžete vzpomenout, až vám zaměstnavatel neuzná nemocenskou dovolenou. Navíc málokomu vynesla chřipka tolik peněz, protože když se po zápase dostaly do prodeje, ještě čerstvě propocené se vyšplhaly na téměř dva a půl milionu.

air-jordan-xii-flu-game-sells-at-auction

Air Jordan IV Eminem x Carhartt – 800 000 Kč

Tyhle tenisky už nejsou tak drahé, vždyť z třídy luxusních aut jsme najednou cenou spadli na úroveň Octavie v plné výbavě. Každopádně jsou pořád o pár korun dražší než běžné cvičky, což je způsobeno jejich barevnou variací, za kterou nestojí nikdo jiný než rapper Eminem, který se na chvíli spojil se streetwearovou značkou Carhartt.

carhartt-eminem-jordan

adidas Yeezy Boost 750 – 550 000 Kč

Tenisky z řady Yeezy, které navrhl ve spolupráci s adidasem americký rapper Kanye West, jsou velmi limitovanou záležitostí, což dokazuje fakt, že jsou v našich končinách dostupné pouze na jednom místě – v pražském Footshopu. Negramotnost asi moc nevynáší, protože Kanye dostal půl milionu jen za to, že se podepsal.

SIGNED-YEEZY-750-BOOST

adidas x Parley: Tenisky, kterými pomáháte oceánům

 

Komentáře