Špionážní technika, kterou  používají šerloci 21. století, podle SpyShop24.cz.

Nehty, rukáv u kabátu, boty, vzhled kalhot na kolenou, mozoly na ukazováčku a na palci, výraz tváře, manžeta u košile. Každá z těchto věcí podle Sherlocka Holmese prozrazuje povolání člověka. Jenže co zjistíte dneska, když všichni dodržují současný standard: čisté nehty, perfektní boty, vyžehlenou košili i kalhoty? A co poznáte z manžet? Dnes potřebujeme techniku. Cool techniku.

Tak třeba: co uděláte, když po schůzce druhá strana svoje prohlášení popře a vy nebudete mít žádného svědka? Co když se ukáže, že váš důvěrný obchodní rozhovor byl zvenčí odposloucháván a unikla citlivá data?

SpyShop24 zná řešení: detektivní gadgety pro každého muže, díky nimž zaznamenáte nepozorovaně hovory, zabráníte odposlouchávání a získáte nezpochybnitelné důkazy. Nestyděl by se za ně ani Sherlock, jehož atributy byly… lupa, orlí zrak a encyklopedie. Dnes to nestačí. Dnes máme jiná řešení.

Ze všech chytrých lidských vynálezů jsou brýle panečku věc!

bryle-s-kamerou-otp-gl800 (2)

To řekl polský pedagog z 19. století, Franciszek Kowalski. Detektivní brýle nosil např. Parker Pyne Agaty Christie ve sbírce Parker Pyne zasahuje, i když to nebyl profesionální detektiv. Dokonce i když máte k této profesi daleko, můžete investovat do špionských brýlí OTP-GL800, za které by se nemusel stydět profesionální detektiv.

Minikamera skrytá v detektivních brýlích OTP-GL800 má objektiv s průměrem pouhého 1 mm a široký zorný úhel až 62°. To proto, pokud něco chcete zaznamenat koutkem oka, nemusíte otáčet hlavu. Minikamera se skrývá ve středové části obrouček, kde si jich ten, s nímž hovoříte, pouhým okem nevšimne. To není všechno! Brýle mají také zabudovaný mikrofon s automatickou regulací zesílení zvuku. Díky této funkci je zaznamenávaný zvuk čistý i přes nepříznivé vnější podmínky. Mini kamera v brýlích pracuje až 60 minut bez přestávky. Akumulátor se skrývá v nožičkách, takže až se bude blížit 55. minuta schůzky, na chvilku se omluvte… a vypravte se na toaletu, abyste diskrétně vyměnili akumulátor během několika sekund a zaznamenávali schůzku další hodinu. Nahrávky jsou označeny datem a časem (pro snadnější identifikaci a jako důkazní materiál) a ukládají se na paměťové kartě s kapacitou 16 GB.

Máte vadu zraku? Do brýlí GL800 lze bez problémů vložit skla přizpůsobená vašim očím. Skla, která jsou součástí balení, mají 0 dioptrií a dají se vyměnit. V létě mohou být špionské brýle dokonce sluneční!

Propiska, díky níž nebude stát schůzka na vodě

diktafon-v-propisce-mq-77-03

Kdysi byly pomůckami detektiva k pořizování poznámek pero a blok. Dnes je vaší pravou rukou smartphone s aplikacemi organizujícími váš den. Ale tradiční propiska i přes elektronické podpisy neupadla v zapomnění! Do klasické, elegantní, černé propisky se instalují… citlivé mini diktafony jako model MQ-77. Díky ní vás schůzka nebude stresovat: volně povedete rozhovor, děláte si poznámky a zároveň nahráváte.

Diktafon v propisce MQ-77 obsahuje mikrofon, který zachycuje zvuk ze vzdálenosti až 10 m. Nahrávání se spouští diskrétním posunem klipsu. Stačí minimální pohyb prstu.

Tento gadget se zabudovaným akumulátorem nahrává nepřetržitě až 12 hodin, nahrávky ukládá do paměti s kapacitou 256 MB. Hudební soubory se ukládají v nekomprimovaném formátu WAV. Jde o nejlepší formát pro případnou rekonstrukci nahrávek a jejich opravu, pokud byste z nich chtěli odstranit šumy nebo jiné rušení, které se vyskytují ve velmi hlasitém prostředí.

Brýle s mini kamerou nebo propiska s diktafonem? Propiska má funkci aktivace nahrávání zvukem, díky níž jí můžete ponechat v kanceláři nebo v konferenčním sále, když si odskočíte na toaletu. Dozvíte se, jestli jsou spolupracovníci za vašimi zády fér, nebo jestli se vám nechystají vrazit pilník do žeber.

I stěny mají uši

sifrovany-telefon-gsm-enigma-e2 (2)

Zavřít se v pracovně, odejít stranou, zapnout rádio nebo ztišit hlas. To jsou časté, ale neúčinné metody, jak zabránit odposlouchávání. Neuslyší vás osoba, která stojí se skleničkou přiloženou ke zdi v sousední místnosti? A co když někdo poslouchá přes klíčovou dírku?

Instalování skrytých odposlechů a mikrokamer v libovolném předmětu běžné potřeby a špionský software do telefonu: to jsou dvě metody odposlouchávání telefonických obchodních hovorů, u nichž by vám únik dat mohl citelně ublížit. Účinné řešení problému odposlechu představuje šifrovaný telefon Enigma E2, nesoucí jméno nejslavnějšího německého šifrovacího stroje.

Enigma E2 je klasický telefon, který využívá silné šifrovací protokoly typu RSA, AES či SHA256.

Víte, že 2048bitový algoritmus RSA použitý v Enigmě E2, nebyl nikdo prolomen? 256bitový algoritmus AES, který šifruje hlas, používala NSA k ochraně tajných informací a stal se standardem americké federální vlády.

K využívání protišpionážního mobilu nemusíte mít žádné odborné znalosti. Kryptografické funkce jsou nezávislé na GMS modulu, protože je obsluhuje oddělený procesor. Telefonické spojení se šifruje jedním tlačítkem. Snadné je také vytvořit seznam blokovaných příjemců. Pokud Enigma E2 odhalí pokus o neautorizovaný přístup k datům, SIM karta se samočinně zničí.

Bdělost je také střízlivost

alkohol-tester-pro-x-5-02d

Můžete nosit špionské brýle s mini kamerou, používat propisku s mikro diktafonem a telefonovat jen přes Enigmu E2. Pokud ale nebudete 100% ve formě, nebude těžké… abyste se vy sami stali zdrojem nežádoucího úniku informací.

Networking to není jen navazování obchodních kontaktů. Je to také sociální interakce, která se mnohem rychleji navazuje nad sklenkou. Když vám ovšem chybí kontrola, snadno z vás druhá strana vytáhne informace, o nichž byste za střízliva mlčeli. Proto uvedeme ještě jeden gadget pro každého muže: praktický alkohol tester Alcofind Pro X5-plus.

Profesionální elektrochemický alkohol tester PRO X-5 určený k osobnímu a profesionálnímu použití má kapesní rozměry a napájí se třemi AAA bateriemi. Je do něj instalován elektrochemický senzor, jako u alkohol testerů uniformovaných složek, který není citlivý na mátovou žvýkačku nebo cigaretový kouř. Je to profesionální zařízení, které ukazuje výsledek s přesností do 0,05 ‰ v širokém rozsahu od 0 do 5 ‰, i když nedoporučujeme využívat celou stupnici.

Vyšetření alkohol testerem trvá několik sekund. Jeho začátek a konec signalizuje tichý zvuk. Jednoduše a rychle si ověříte, jak vysoká je koncentrace alkoholu ve vaší krvi.

Jako střízlivá osoba mezi těmi, kteří přistupují k pití uvolněně, můžete být vy tím… kdo jim rozváže jazyk a nesundá si přitom z nosu špionské brýle.

Henri Charriere alias Motýlek – z kriminálníka se stal slavný spisovatel. Film s jeho autobiografickým příběhem fascinuje dodnes

Komentáře